Theu masën e arrestit dhe u kap duke transportuar 20 emigrantë me furgon, në pranga 18-vjeçari në Tiranë, në kërkim bashkëpunëtori

Theu masën e arrestit dhe u kap duke transportuar 20 emigrantë me furgon, në pranga 18-vjeçari në Tiranë, në kërkim bashkëpunëtori

Foto ilustruese

Policia e Tiranës arrestoi një 18-vjeçar në rrugën Tiranë-Rinas, pasi po transportonte 20 emigrantë të paligjshëm në një furgon me destinacion qytetin e Kukësit, ndërsa ka shpallur në kërkim bashkëpunëtorin e tij 27 vjeç.

Bëhet me dije se 18-vjeçarit A.M i ishte caktuar masa e sigurisë “Arrest Shtëpie” nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Nxitja për përdorimin e drogës”. 

Gjithashtu bashkëpunëtori i A.M, I.Ç 37 vjeç ishte dënuar më parë për kryerjen e veprës penale "Falsifikimi i monedhave".

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve", kryer në bashkëpunim.

 

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Vlorë/Nën kërcënimin e kallashnikovit vodhën paratë në një zyrë të një firme ndërtimi, 1 i arrestuar! Në kërkim shoku i tij

Vlorë/Nën kërcënimin e kallashnikovit vodhën paratë në një zyrë të një firme ndërtimi, 1 i arrestuar! Në kërkim shoku i tij