Theu rregullat e karantinës për ditëlindjen e të dashurës, Vuçiç për futbollistin e Realit: Rrezikon burgun

Theu rregullat e karantinës për ditëlindjen e të dashurës, Vuçiç për futbollistin e Realit: Rrezikon burgun

Futbollisti i Real Madrid dhe ‘ylli’ i kombëtares serbe Luka Jovic ka thyer rregullat e karantinimit. Ai ditë më parë u kthye nga Spanjë për në Serbi ku po kalon këtë periudhë e cila është shumë e vështirë për mbarë botën.

Gjithsesi në vendlindjen e tij Jovic ka thyer rregullat pasi braktisi shtëpinë për të festuar ditëlindjen e të dashurës. Ky veprim i 22-vjeçarit ka lënë shije aspak të mirë te drejtuesit e shtetit, me kryeministren dhe presidentin që për më shumë e ka kërcënuar.

“Për fat të keq ne kemi shembuj negativë të vendosur nga yjet tanë të futbollit. Ata fitojnë milionë dhe injorojnë urdhrin e detyrueshëm të izolimit kur kthehen në shtëpi,"- u shpreh kryeministrja serbe.

Ndërkohë nga ana tjetër, presidenti Vuçiç e ka kërcënuar yllin e Realit me arrest: “Nëse ai largohet nga apartamenti do të arrestohet. Mendoj se atij i vjen keq për atë që ka bërë, por unë dua t’ia bëj të qartë se jeta e qytetarëve tanë është më e rëndësishme se milionat e tij.”  

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Tragjedi në Greqi, një varkë fundoset, tjetra përplaset me shkëmbin! Vdesin 17 vajza emigrante

Tragjedi në Greqi, një varkë fundoset, tjetra përplaset me shkëmbin! Vdesin 17 vajza emigrante