'Ti më shpëtove nga koma', Navalny nga spitali dedikim romantik për bashkëshorten në 20-vjetorin e martesës

Alexei Navalny me bashkëshorten

Dashuria shëron dhe të kthen në jetë. Ky është rasti i lidhjes të fortë të liderit opozitar rus Alexei Navalny dhe bashkëshortes së tij Julia. Në një postim në instagram përbri fotos së publikuar për të gjithë ndjekësit, politikani shkruan: “Julia, më ke shpëtuar nga koma, kjo duhet të vendoset në librin e testeve të neuroshkencës.” Në një nga momentet më të vështira mes jetës dhe vdekjes, Navalny në përvjetorin e 20 të martesës nuk harron të falenderojë e të shprehë mirënjohjen për gruan që dashuron. Foto e të dyve është shkrepur në spitalin Charite të Berlinit, ku Navalny është duke u trajtuar pas daljes nga koma.

Lideri opozitar rus ka qenë aktiv kohët e fundit në Instagram ku ka publikuar foto nga spitali, me infermierët dhe më pas duke ecur në shkallë. Alexey Navalny kohët e fundit ka ardhur duke u përmirësuar, pasi u helmua me agjent nervor të llojit Novichok.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Numër i lartë të infektuarish me COVID, a duhet të ketë masa të tjera shtrënguese perveç maskës?

Komento

Komente

  • Ta rras lala: 23/09/2020 01:04

    Mendimi im eshte se kjo ceshtje duhet te shqyrtohet nga SPAKU dhe GJKKO dhe jo ti lihej gjykates se rrethit. Vete prezenca e Fjolles ne gjykate pa pranga shtyrja e vendimit nga gjyqtarja disa here e paralajmeronin se Fjolla Morina do te merrte masen e sigurise arrest shtepiak Vetem mashtrimi qe i beri trupit gjykues se ishte shtatzane duhej te lihej ne burg dhe jo ne shtepi.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Çështja e Detit, Mitsotakis flet në parlament: Kemi një marrëveshje me Shqipërinë për të referuar çështjen e Zonës Ekskluzive në Hagë