Tirana e Teuta fitojnë në transfertë
nesër derbi Skënderbeu-Flamurtari

Tirana e Teuta fitojnë në transfertë<br />nesër derbi Skënderbeu-Flamurtari
Kanë përfunduar katër ndeshjet e para të javës së 10-të të kategorisë superiore në kampionatin shqiptar të futbollit.

Tirana ka trimfuar në Shkodër, Teuta marrë tre pikë të vlefshme në Fier, Bylis me Luftëtarin kanë bërë detyrën në shtëpi përballë Shkumbinit dhe Kastriotit.

Ndeshja kryesore e ditës së parë në javën e 10-të u zhvilluar në Shkodër, midis Vllaznisë dhe Tiranës.

Bardheblutë pas disa disfatave radhazi janë rikthyer te fitorja në një fushë që është pretendente për titull kampion.

Të besuarit e trajnerit Duro nuk kanë mundur të marrin asnjë pikë përballë Tiranës duke u humbur me rezultatin minimal 0-1.

Golin e ka shënuar Klodian Duro në minutën e 79’ me penallti. Daniel Xhafaj I ka dhuruar tre pikë me vlerë Teutës në Fier.

Apolonia ka kaluar në avantazh në minutën e 29’ por Xhafaj me dopitetën në minutat 61’ dhe 69’ ka shuar shpresat për Apoloninë.

Luftëtari rikthehet te triumfi pas disa humbjeve njëra pas tjetrës duke fituar më Kastriotin me dy golat e Licajt dhe Cacos.

Bylis në shtëpi gjunjëzon Peqinin me Izucakun dhe Idirizn duke hedhur një hap të rëndësishëm në renditjen e përgjithshme.

Nesër do të zhvillohen kryendeshja e javës së 10-të, Skënderbeu – Flamurtari, e cila premton për emocione dhe spektakël në Korcë.

Laci-Tomori (14:00)
Kukësi-Besa (14:00)
Skënderbeu-Flamurtari (17:00)