Reshjet e shiut paralizojnë Tiranën, trafik i rënduar çdo rrugë të kryeqytetit! Ja akset më problematike (VIDEO)

TIRANË- Kryeqyteti është zgjuar mëngjesin e sotëm në kaos, me një trafik të rënduar. Situata paraqitet e njëjtë në të gjitha rrugët dhe kryqëzimet e Tiranës. Në çdo cep të saj ka një varg kilometrik makinash që qarkullojnë me shumë vështirësi. 

Probleme me radhë të gjata raportohen në hyrje të Tiranës, nga zona e Treshit deri pranë Pallati me Shigjeta, unaza, rruga "Dritan Hoxha" në hyrje, ish-Stacioni i Trenit, rruga "5 Maji", Rruga e Dibrës dhe "Xhanfize Keko". Radhë të gjata edhe nga rrethrrotullimi i Saukut deri tek Ekonomiku.

Sikur trafiku të mos mjaftonte, shqetësim mbetet edhe boritë e makinave në kor. Mes kaosit, vihet re një prezencë shumë e pakët e uniformave të policisë. Megjithatë, sipas Policisë Rrugore, shërbimet janë të shpërndara dhe po punojnë për zhbllokimin e qarkullimit.

 

 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Juri: 07/10/2021 11:31

  Po te kishim urbaniste inteligjente dhe jo bythelepires te lali neverise, do paraqisnin nji studim sesi ky kaos shkaktohet ne 40% prej mungeses TOTALE te vendparkingjeve. Tirana ngjan me Kabulin, dhe kto fasadat e bukura apo ato korsite idjote te bicikletave nuk na cojne ne europe, sepse korsite qe ka ndertu ai idjoti ndertohen atehere kur ti si qytet ke parkingje me bollek.

  Përgjigju
 • Endri: 07/10/2021 09:50

  Kur ka diell falenderoj Zotin. Kur bie shi mallkoj Z. Erjon Veliaj.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Parashikimi i motit: E diela me shi e shtrëngat

Parashikimi i motit: E diela me shi e shtrëngat