Tiranë/ Aksident te '21 Dhjetori', makina përplas të moshuarin që lëvizte me biçikletë te vijat e bardha (VIDEO)

Një aksident ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në zonën e '21 dhjetorit' në Tiranë. Në pamje duket se bicikleta është përplasur nga makina në vijat e bardha te shkolla "Sabaudin Gabrani".

Drejtuesi i biçikletës, një i moshuar qëndron në tokë ndërsa duket i tronditur, por nuk dihet se si është gjendja e tij shëndetësore. Banorët e zonës dhe kalimtarët kanë nxituar t'i japin ndihmën e parë ndërsa sipas dëshmitarëve, nuk ka mbërritur ende në vendngjarje as ambulanca, as policia.

 

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 30/06/2022 01:25

  Ciklisti duhet te kishte zbritur nga bicikleta kur kaloi te vijat e bardha,por ne rastin konkret fati i tij ishte vulosur:Me kembe,ose me biciklete njelloj do te ishte perplasur.Kokedrute qe ngasin makinat,nuk e kuptojne qe kembesori ka gjithmone te drejte edhe sikur te mos jete ne vija te bardha,aq me teper kur aty afer eshte dhe shkolle e duhet te kene shpejtesi akoma dhe me te vogel.

  Përgjigju
 • Paul: 29/06/2022 15:38

  HIQJANI PATENTEN PERJETE MASKARAIT,,,BEJENI SI NE AMERIKE,,,ESHTE MILET I POSHTER NUL MERR VESH....

  Përgjigju
 • Liku: 29/06/2022 12:30

  Shpejtesia brenda qytetit eshte problem mbasi dhe perpara policis rrugore makinat levizin me shpejtesi dhe nuk merret mase se nuk ka radare per te matur shpejtesine

  Përgjigju
 • genci: 29/06/2022 11:05

  Te besh aksident te vizat e bardha eshte krim dhe ne rastin konkret aty eshte faji i drejtusit te mjetit sepse ne ate vend nuk ka semafor por tabele kufizim shpejtesie, nje gje eshte e vertete qe te moshuarit dhe adoleshentet futen ne semafor me te kuqe....

  Përgjigju
 • Tosi: 29/06/2022 08:23

  Plehra njerz futen ne vija te bardha me shpejtesi siper bicikletes as nuk shikohen fare . Nuk ka faj shoferi po e perplasi siper bicikletes ne asnje vend te botes. Duhet ta marri perdore

  Përgjigju
 • Didi: 29/06/2022 07:55

  Dikush t'i edukoje ciklistat e t'i informoje se ne vijat e bardha bicikleta merret ne dore dhe jo hipur. Nuk kam pare deri me sot asnje ta kete zbatuar. Po ashtu edhe drejtimi i kundert neper korsi, duhet respektuar edhe nga ata. Por jam i sigurte qe keto rregulla nuk i di as vete policia. Pa le te gjobise per shkelejen e tyre...

  Përgjigju
  • Yyy: 29/06/2022 08:13

   As shumica e policave rrugorë nuk e dinë që biçiklisti duhet me zbrit në vijat e bardha. Shoferi në këtë rast mund mos të ketë faj fare, nisur nga distanca e afërt që është me vijat e bardha tregon që nuk ka qenë shpejt por shpejtësia që ka ecur biçiklisti nuk i ka dhënë kohë të reagojë në kohë në momentin që është futur në fushpamjen e shoferit.

 • Tironsi: 29/06/2022 07:51

  Nuk e kuptoj si guxojne te futen ne vija te bardha dhe te ecin pa piken e merakut sikur te jene me imunitet parlamentar. Hapini syte kater ose me shume se koka nje eshte dhe nuk te fal njeri.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Sezoni mbreslënës në Seria A, Kristjan Asllani pretendent për çmimin ‘Golden Boy’

Sezoni mbreslënës në Seria A, Kristjan Asllani pretendent për çmimin ‘Golden Boy’