Tiranë/ Aksidentoi 3 persona, arrestohet 40-vjeçari! Një adoleshent në pranga pasi drejtonte makinën në efektin e narkotikëve

Tiranë/ Aksidentoi 3 persona, arrestohet 40-vjeçari! Një adoleshent në pranga pasi drejtonte makinën në efektin e narkotikëve

Foto ilustruese

Dy shtetas janë arrestuar në Tiranë nga specialistët e Komisariatit të policisë rrugore.  

Njëri prej tyre 40-vjeçari A.K., banues në Vorë, teksa po udhëtonte në aksin Vorë-Fushë Krujë me automjetin e tij tip ‘Benz’ ka përplasur një automjet tjetër tip ‘Seat’ dhe si pasojë kanë mbetur të lënduar shtetasit Xh.Xh, 58 vjeç banues në Prezë, drejtuesi i Seat, si dhe L.K., 71 vjeçe dhe M.K., 36 vjeçe, banues në Vorë, të cilët ndodhen në spital në kujdesin e mjekëve.  

Ndërsa dy shtetas u arrestuan pasi u kapën me lëndë narkotike me vete.

Gjatë kontrollit fizik, A.L., 34 vjeç dhe G.S., 25 vjeçe banues në Tiranë, iu gjetën sasi të dyshuar narkotike kanabis, si dhe iu gjetën një grirëse metalike, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Borrell takohet me Gjuriçin, kërkon angazhim në normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

Borrell takohet me Gjuriçin, kërkon angazhim në normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi