Tiranë, arrestohet 42-vjeçari suedez në Tiranë! I dha dokumente false një tajlandezeje! Policia: Do ta shfrytëzonte si prostitutë në Suedi

Tiranë, arrestohet 42-vjeçari suedez në Tiranë! I dha dokumente false një tajlandezeje! Policia: Do ta shfrytëzonte si prostitutë në Suedi

TIRANË- Një 42-vjeçar suedez është arrestuar nga policia e Tiranës pasi i dha dokumente false një shtetase tajlandeze me qëllim trafikimin e saj në Suedi.

42-vjeçari O.S, banues në Suedi, u arrestua nga policia kufitare e Rinasit.

Sipas policisë 42-vjeçari i ka siguruar dokumente të dyshuara të falsifikuara një tajlandeze 26 vjeçe, me të cilën ka udhëtuar nga Turqia drejt Shqipërisë.

Nga hetimet ka rezultuar se 42-vjeçari i kishte siguruar dokumentet e falsifikuara kësaj shtetasje, me qëllim për ta trafikuar në Suedi, për ta shfrytëzuar për prostitucion.  

Gjithashtu, nga verifikimet e kryera ka rezultuar se 42-vjeçari iu siguronte dokumente identifikimi të dyshuara të falsifikuara, edhe shtetasve të tjerë, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufijve.    

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan mjete identifikimi të shtetësive të ndryshme, të dyshuara të falsifikuara. 

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale. 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit