Tiranë, banori do të djeg plehrat i vë flakën një sipërfaqeje toke me bimë të ndryshme

Tiranë, banori do të djeg plehrat i vë flakën një sipërfaqeje toke me bimë të ndryshme

Foto ilustruese

TIRANE - Një banor i Kasharit do të hetohet në gjëndje të lirë pasi akuzohet se i vuri zjarrin një sipërfaqeje toke me bimë të ndryshme teksa po tentonte të digjte mbeturinat.

Policia bëri të mundur identifikimin dhe shoqërimin në Komisariat të autorit të dyshuar të zjarrvënies.

Ngjarja u shënua ditën e djeshme.

“Në vijim të veprimeve u procedua penalisht në gjendje të lirë shtetasi B. H., banues në Kashar, i cili ditën e djeshme ka ndezur zjarr për të djegur mbeturinat në tokën e tij, dhe zjarri ka dalë jashtë kontrollit e si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe me bimë të ndryshme.”

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë apelon për të gjithë banorët, që në asnjë rast të mos ndezin zjarre, pasi do të përballen me ligjin.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Qepa, granatë lotsjellëse’, ‘Buçko’ i TikTok flet për Report Tv: Fitoj shumë pak, 10 euro për video! Aplikacioni s’i llogarit shikimet e audiencës në Shqipëri

Qepa, granatë lotsjellëse’, ‘Buçko’ i TikTok flet për Report Tv: Fitoj shumë pak, 10 euro për video! Aplikacioni s’i llogarit shikimet e audiencës në Shqipëri