Tiranë/ I riu drejtonte makinën nën efektin e kokainës, e arrestojnë, i pezullojnë për 2 vjet patentën dhe e gjobisin (Emri)

Tirane- Një 28 vjeçar u arrestua pasi u konstatua se po drejtonte makinën nën efektin e kokainës. 

Fillimisht policia kishte konstatuar se makina Toyota Rav- 4 po lëvizte me shpejtësi dhe mund të përbënte rrezik për qytetarët e Tiranës. 

Policia ndaloi automjetin që drejtohej nga 28 vjeçari dhe brenda së cilës ishin dhe dy psaagjerë, 

Gjatë kryerjes së veprimeve policore dhe administrative, drejtuesi i automjetit  Mikel Manxharaj 28 vjeç, ka manifestuar sjellje të dyshimta në raport me kërkesat ligjore të punonjësve të Policisë.

I riu është shoqëruar në komisariat dhe nga verifikimi me drogëtestues rezultoi nën efektin e lëndëve droguese THC (kokainë) ,informoi sot policia e Tiranës. 

U bë menjëherë arrestimi në flagrancë i drejtuesit të automjetit, për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”, parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë.

Për Mikel Manxharaj është vendosur dhe gjoba 61 mijë lekë dhe pezullimi i lejes së drejtimit 24 muaj si dhe iu zbritën 10 pikë nga leja e drejtimit. 

Me arrestimin e tij shkon në 33 numri i drejtuesve të mjeteve që kanë rezultuar nën efektin e drogave, pas testimit me aparatin AquilaScan.

S.G/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Erion Buzali: 20/11/2023 15:12

    Mire tja u bejne se na mbyten narkomanet e drogaxhite. Ai qe pi droge te arrestohet direkt jo vetem patenta.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Krimi në Shkup/ 14 vjeçarja dhe 74 vjeçari s'njiheshin me njëri tjetrin! Dëshmia tronditëse e vajzës së berberit: 'Babain tim e kanë gjetur të varrosur

Krimi në Shkup/ 14 vjeçarja dhe 74 vjeçari s'njiheshin me njëri tjetrin! Dëshmia tronditëse e vajzës së berberit: 'Babain tim e kanë gjetur të varrosur