Tiranë/ Merrnin mallra në Kosovë e i kalonin kontrabandë për t'ja shitur atyre që i kishin porositur online, në pranga 2 punonjës të një poste private, në kërkim 2 të tjerë

Tiranë/ Merrnin mallra në Kosovë e i kalonin kontrabandë për t'ja shitur atyre që i kishin porositur online, në pranga 2 punonjës të një poste private, në kërkim 2 të tjerë

Mallrat e sekuestruara

Dy persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim ditën e sotme në Tiranë, të akuzuar se tregtonin mallra kontrabandë. Në pranga kanë rënë Bledian Zagradi dhe Aldo Rubiku, punonjës të një poste private, ndërsa u shpallën në kërkim shtetasit N. C., 42 vjeç, banues në Tiranë, administrator i një poste private, dhe B. Sh., 38 vjeç.

Dyshohet se këta persona kalonin në kufi, duke shmangur detyrimet doganore, mallra kontrabandë të një subjekti tregtar në Kosovë, dhe më pas i shisnin ato, duke fshehur të ardhurat, te personat që i kishin porositur online në Shqipëri. 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, në ngarkim të shtetasve të sipërpërmendur, për veprat penale "Kontrabanda me mallra të tjerë", “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë”, ”Ruajtja dhe depozitimi i mallrave kontrabandë” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)