Tiranë/ Moti i keq, dëmtohet  nënstacioni elektrik në Kombinat (Foto)

Moti i keq dhe shkarkesat atmosferike gjatë orëve të natës, kanë bërë që nënstacioni elektrik në Kombinat të dëmtohet. Siç mund të shihni në fotot e mëposhtme, një pjesë e godinës është shembur, ndërkohë që pajisjet bashkë me transformatorin kanë pësuar djegie.

Aktualisht një pjesë e zonës së Kombinatit është pa energji elektrike.

Megjithatë punonjësit e OSHEE, kanë kryer manovrimet e para duke mundësuar furnizimin me energji elektrike nga linja të dyta unazore.

Ora 10:10
Moti i keq, dëmtohet nënstacioni elektrik në Kombinat
//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Gjyq partie, pse gërricet Berisha me Lul Bashën?

Ylli Pata: Gjyq partie, pse gërricet Berisha me Lul Bashën?