Vrasje brenda Komisariatit Nr.3 në Tiranë! Polici 25-vjeçar qëllon për vdekje kolegun e tij: Më tallte prej kohësh! Viktima mbi 20 vite në Policinë e Shtetit

TIRANË- Komisariati Nr.3 në Tiranë është shndërruar në një vend krimi! Efektivi i policisë Ludjan Zaimi 25-vjeç ka qëlluar për vdekje 6 herë me armën e shërbimit kolegun e tij, Çaush Saliasi, 55-vjeç, të dy me detyrë oficerë të Patrullës së Përgjithshme. Saliasi u dërgua me urgjencë në spital, por për fat të keq ndërroi jetë si pasojë e plagëve të marra. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:20 në ambientet e brendshme të komisariatit, konkretisht në zyrën e instruktazhit, pak para se të merrnin turnit. 

Ajo që raportohet deri më tani nga gazetari Sokol Dema, është se ato janë konfliktuar edhe më herët, teksa referuar dëshmisë së 25-vjeçari, ai thotë se e qëlloi "pasi e tallte prej kohësh".

Zaimi ka 1 vit e gjysmë në Policinë e Shtetit, e ndërsa viktima Çaush Saliasi mbi 20 vite karrierë me Uniformat blu. Në komisariatin Nr. 3 ka mbërritur edhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano, si edhe një grup i posaçëm nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, përfshirë ekspertë të Drejtorisë së Standardeve Profesionale dhe nga Departamenti i Rendit dhe Sigurisë Publike.

Komisariatet e Policisë javëve të fundit janë shndërruar në skena krimi. Ngjarja e kësaj të hëne, pason një tjetër ngjarje kriminale brenda Komisariatit. Bëhet fjalë për vetëvrasjen e ndodhur në Komisariatin e Kavajës u vetëvra Ilvi Meta, teksa në atë të Kamzës iu vu flaka gjatë tentativës së arratisjes.  

Kjo është ngjarja e dytë e shënuar brenda pak orëve, ku protagonistë kanë qenë efektivët e policisë. Në Kombinat, efektivi i FNSH-së në gjendje të dehur ka qëlluar me armë 60-vjeçarin Murteza Lika, i cili vuante nga probleme të shëndetit mendor, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

1653343273_Polish20220523235707480.jpg

Autori Ludjan Zaimi

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 00:02
FOTO/ Report Tv siguron foton e efektivit Ludjan Zaimi, vrau kolegun brenda në Komisariatin nr. 3

1653343273_Polish20220523235707480.jpg

Ky është efektivi i Komisariatit nr. 3, Ludjan Zaimi, 25-vjeçari që qëlloi me armën e shërbimit kolegun e tij, Çaush Saliasi, i cili humbi jetën në Spitalin e Traumës si pasojë e plagëve të rënda në organet jetësore. Autori është shprehur se shkak është bërë tallja që i bënte kohë pas kohe 55-vjeçari Saliasi.

Ora 22:49
Polici vrau kolegun e tij në ambientet Komisariatit Nr.3, dyshohet se 55-vjeçari e tallte prej kohësh autorin

 

Dyshimet e para të vrasjes me armë brenda Komisariatit Nr.3 në Tiranë janë se arsyeja e acarimit të të riut, Ludjan Zaimi ishte se viktima, Çaush Saliasi e bullizonte prej kohësh.

Ora 21:57
U qëllua nga kolegu brenda Komisariatit Nr.3, ndërron jetë në spital efektivi

 

Report Tv mëson se efektivi i policisë që u qëllua nga kolegu i tij, Çaush Saliasi ka ndërruar jetë në spital.

Ora 21:56
Të shtënat me armë zjarri brenda komisariatit, dalin emrat e përfshirë në konflikt

1653335834_komisariati3.jpg

Report Tv ka mësuar emrat e policëve që u përfshin në një konflikt brenda Komisariatit nr.3 në Tiranë. Mësohet se autori është efektivi Ludjan Zaimi, teksa i plagosuri është Çaush Saliasi.

B.K./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Polic: 23/05/2022 23:53

  Polici ska në këtë vend, ka thjesht mafiozë të kamufluar, hajdutë ordinerë, tashmë edhe vrasës..nëse nuk shkarkohen nga i pari tek i fundit gjithë drejtuesit e policise, kështu do vazhdojë edhe më keq madje.

  Përgjigju
  • Populli: 24/05/2022 16:18

   Kur ka pas polici ndonjehere ne Shqiperi??? Kurre.

 • Deni: 23/05/2022 23:50

  Ke tall ti errreeee????

  Përgjigju
 • Habibi: 23/05/2022 22:36

  Keshtu eshte kur fut ne polici ish striptiste familjarisht dhe drogaxhinj qe mbushin hundet. Ky eshte rezultati qe nga rilindja e ne vazhdim

  Përgjigju
 • Skeni par gje akoma: 23/05/2022 22:32

  Me keto femij qe keni fut ne polici te gjith arroganta e bejn si te fort , do ket dhe vrasje te tjera

  Përgjigju
 • Oficer: 23/05/2022 22:20

  Mos rekrutoni ne polici hajdute e kriminel e bashkepuntor bandash, Se skane ndodh ne histori kto qe po ndodhin kto kohet e fundit!!! Sa vjen e shkatrrohet policia dhe cdo institucion Qe i kane mbush me hajdute e prostituta eskorte..

  Përgjigju
  • Gripi: 23/05/2022 22:40

   Ata i kane rekrutuar ti thua mos i rekrutoni. Mbahet Bilbil Mema bashkepuntor i skafisteve te rekrutoje te gjithe llumin e mundshem. Ardi Veliu ka ikur por kancerin qe la pas eshte malinj. Policia eshte e mbushur me rrugace, bashkepuntore te krimit dhe trafikante.

 • Drini: 23/05/2022 22:04

  Me shkoi goja mbrapa : largoni drejtorin e policise se Tiranes Lorenc Panganika sepse e ka autoritetin zero perpara ekipit te policise e rrjedhimisht policia ne Tirane eshte perfshire ne kaos. Kujtoni dhunen ndaj te rinjve per rritjen e cmimeve, dy vetvrasjet ne komisariat dhe kjo e fundit eshte thagme.

  Përgjigju
  • Alfons: 23/05/2022 23:46

   Mir e ke,largoni lorencin dhe merrni neritan nallbatin ne durres,se eshte i ndershem dhe pak me i mire se nuredin dumani ,te pakten neritani i ka pazaret me te lira,plus i duhet te vij ne tirane qe te shesi kokainen qe ka vjedhur se bashku me shoferin e tij tek anija e qymyrit ne port.

 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)