Tiranë/ Pronari plagos me thikë punëtorin: Nuk po bënte punën si duhet

Tiranë/ Pronari plagos me thikë punëtorin: Nuk po bënte punën si duhet

Foto ilustruese

TIRANË- Një debat mes pronarit të shtëpisë dhe punëtorit të ndërtimit ka degraduar deri në përdorimin e thikës, ku për pasojë ka mbetur i plagosur ky i fundit. 

Burime për Report Tv bëjnë se i arrestuari është Stefan Agolli. Burime pranë uniformave blu sqaruan se pasditen e së premtes, pas një konflikti të çastit 44- vjeçari qëlloi me thikë 51-vjeçarin Dashamir Lecinin

Ngjarja ka ndodhur në rrugën "Myslym Keta”, në kryeqytet. Në momentin e ngjarjes, Lecini ka qenë duke kryer punime në banesën e Agollit, e ndërsa ky i fundit pretendonte në dëshminë e rij se puna nuk po i bëhej siç duhej. Aktualisht 51- vjeçari, Lecini ndodhet në Spitalin e Traumës, nën kujdesin mjekësor.

Ndërkohë, i arrestuari Agolli më herët ka qenë i dënuar për veprën penale të vjedhjes, ndërsa tashmë mbi të rëndon ajo e "Plagosjes së rëndë me dashje". Një ngjarje e tillë vë në pah mungesën e sigurisë në punë, referuar edhe ngjarjes makabër që ka ndodhur disa javë më parë në një vilë në zonën e "Myslym Shyrit". Dy pronarët, vëllerëzit Griseldo dhe Albano Kusi vranë teknikun e kondicionerit, Indrit Çelaj se rridhte ujë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • shpellari: 14/09/2019 14:36

  Hajde dru me pre hajde,epoka e zallit kane luajtur " njerezit" nga fiqiri.E sigurte qe kur ka qene i vogel ka rene nga djepi.

  Përgjigju
 • Delinquenti: 14/09/2019 12:18

  Keshtu zgjidhen punet me thika me sopata dhe nga nji her edhe me kallash... se helbete jemi shqiptar apo jo. Ne raport me popullsin per krimet qe ndodhin e meritojme per te hy ne STALLEN europ...

  Përgjigju
  • A.n.: 14/09/2019 16:16

   Sa per arme edhe amerika na e ka zili.

 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

‘Arenë’ kanabisi në Malësi të madhe, pamjet brenda platacionit me 27 sera

‘Arenë’ kanabisi në Malësi të madhe, pamjet brenda platacionit me 27 sera