Tiranë/ Pamje tmerri, shoferi tërheq zvarrë qenin me makinë! Vihet në hetim dhe gjobitet me 6 mijë lekë (VIDEO)

TIRANË- Një video e pazakontë është shpërndarë në rrjetet sociale. Një qytetar ka kapur përmes telefonit të tij, momentin teksa një automjet tërheq zvarrë një qen në rrugët e Tiranës.

Pamjet janë me të vërtetë të frikshme pasi qeni duket që tërhiqet zvarrë nga makina tip ‘Audi’.

Pasi video u publikua në rrjetet sociale, policia ka identifikuar drejtuesin Shkëlqim Ismaili dhe e ka vënë në hetim për veprën penale "Keqtrajtimi i kafshëve". Ai po ashtu është gjobitur me 6 mijë lekë të reja, ndërsa qeni iu dorëzua shërbimeve të specializuara të Bashkisë Tiranë.

Videoja ka ngjallur mjaft irritime në rrjetet sociale, ku nuk ka munguar sharjet ndaj drejtuesit të automjetit që tërheq zvarrë qenin.

1713614241_qeni.jpg

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:55
Tërhiqte zvarrë qenin me makinë, në hetim shoferi! Gjobitet me 6 mijë lekë

1713625630_finalprojekt.00232708.Still215.jpg

Policia ka vënë në hetim dhe gjobitur me 60 mijë lekë drejtuesin e mjetit, Shkëlqim Ismaili i cili tërhiqte një qen zvarrë nëpër rrugë. Ndërkohë qeni i është dorëzuar shërbimeve të specializuara të Bashkisë.

"Komisariati i Policisë Rrugore dhe Komisariati i Policisë Nr. 6, gjatë patrullimeve në terren, kanë konstatuar shtetasin Sh. I., duke tërhequr me makinë një kafshë shtëpiake (qen). Shtetasi Shkëlqim Ismaili, është proceduar në gjendje të lirë për veprën penale "Keqtrajtimi i kafshëve", si dhe është gjobitur me 6.000 lekë sipas Kodit Rrugor, ndërsa kafsha shtëpiake iu dorëzua shërbimeve të specializuara të Bashkisë.

Videoja e këtij rasti është publikuar dhe në rrjete sociale. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë", njofton policia. 

G.K/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 21/04/2024 03:27

  Per te ardhur keq per kafshen,por a ishte i tija? Mos valle ja ka lidhur dikush nga mbrapa dhe ky as e ka vene re qe e kishte te lidhur e po e terhiqte?

  Përgjigju
 • Luiza: 21/04/2024 02:13

  Si e ka terheq qenin e shkret .ashtu do t'a terheqin edhe ket qen

  Përgjigju
 • Luiza: 21/04/2024 02:11

  Si e ka tërheq qenin zvarr ashtu do t'a tërheqin edhe ket qen .

  Përgjigju
 • Deli: 20/04/2024 22:34

  e njoh une ket legenin.Do te bej emer me ksi gjonash.Ptu fisqir djal

  Përgjigju
 • Dori: 20/04/2024 22:28

  Ti hiqet patenta perjet dhe 6 milion lek gjobe...te terhiqet zvarr se kafshe eshte ky plere dhe jo qeni

  Përgjigju
 • www.vistarank.com: 20/04/2024 21:39

  O legen burr. Nuk e don qenin leje te lire ose ta marri Bashkia. Te vraft ai ZOTI atje nalt

  Përgjigju
 • Pet.: 20/04/2024 19:54

  Shpirt- mizore, ky eshte fatkeqesi per te afermit qe e kane prane.Mine me sahat eshte, ndonje dite do te shfaqe mizorin e tij ndaj te afermeve te tij.

  Përgjigju
 • Ceni: 20/04/2024 18:26

  Rrace e qelbur!

  Përgjigju
 • Alb: 20/04/2024 17:30

  Si ku qen, ka ba dhe po e ban politika 34 me popullin

  Përgjigju
 • Trump: 20/04/2024 17:23

  Futini ne burg, vetem burgu per keta, me gjobe tallin menderen.

  Përgjigju
 • Pisa: 20/04/2024 14:32

  Po ç'ke me qenin, or qen!!!

  Përgjigju
 • Meri: 20/04/2024 14:25

  Kush e ka filmuar pse nuk ka njoftuar menjiher policin ?... mund ta kishte shpētuar kafshēn e gjor.Me këtë kriminel duhet bër i njëjti veprim,më vjen keq që nuk ekziston nji ligj i till.

  Përgjigju
 • keli: 20/04/2024 14:14

  Do jet ose djal kurve ose ndonje cornuto me moter qeflie

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

'Asllani është e ardhmja', Lautaro Martinez: Më habiti se s'më foli për disa ditë

'Asllani është e ardhmja', Lautaro Martinez: Më habiti se s'më foli për disa ditë