Tiranë/ Përshtatën lokalin për lojëra fati, 11 në pranga, 1 në kërkim! Sekuestrohen 224 mijë lekë të reja dhe 2720 euro

Tiranë/ Përshtatën lokalin për lojëra fati, 11 në pranga, 1 në kërkim! Sekuestrohen 224 mijë lekë të reja dhe 2720 euro

Paratë e sekuestruara

Të paktën 11 persona janë arrestuar në Tiranë pasi kishin përshtatur lokalet për të organizuar lojëra fati.

Gjatë kontrolleve subjekte janë arrestuar në flagrancë shtetasit:

- A. M., 49 vjeç, A. S., 50 vjeç, D. S., 48 vjeç, F. K., 22 vjeç, H. M., 28 vjeç, I. S., 46 vjeç, K. L., 25 vjeç, Sh. B., 60 vjeç, K. B., 31 vjeç, R. Xh., 36 vjeç, dhe M. D., 21 vjeç.

Janë proceduar në gjendje të lirë shtetasit F. S., 23 vjeç, dhe L. K., 28 vjeç.

Gjithashtu u shpall në kërkim shtetasi I. R., 40 vjeç, thuhet në njoftimin e policisë.

Uniformat blu kanë sekuestruar 13 celularë, 224 mijë lekë të reja dhe 2720 euro, të dyshuara të përfituara nga kjo veprimtari e paligjshme.  

Arrestimi u bë në kuadër të operacionit të koduar "Big Match".

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Princesha Kate bën paraqitjen e rrallë publike në finalen e Wimbledon

Princesha Kate bën paraqitjen e rrallë publike në finalen e Wimbledon