Tiranë/ Po vidhnin një magazinë, prangoset në flagrancë 16-vjeçari,  arratiset shoku i tij 28-vjeç! Policia zbardh 5 vjedhjet të bëra prej tyre

Tiranë/ Po vidhnin një magazinë, prangoset në flagrancë 16-vjeçari,  arratiset shoku i tij 28-vjeç! Policia zbardh 5 vjedhjet të bëra prej tyre

Makina dhe sendet e sekuestruara

 Një 16-vjeçar është bënë në pranga nga policia e Tiranë, ndërsa një tjetër i ri 28-vjeç është shpallur në kërkim pasi akuzohen së vetëm në gjysmën e parë të janarit kanë vjedhur 5 shtëpi në fshatrat e Tiranës.  

Përmes operacioni "Recidivistët", policia e Vorës ka zbardhur të pesta 5 vjedhjet, ndërkohë që janë sekuestruar një automjet dhe mjete (pinca, kaçavida) që autorët i përdornin për të kryer vjedhjet. Të dy hajdutët ishin të të dënuar më parë për të njëjtën vepër.

Policia ka lokalizuar të rinjtë gjatë kohës që po tentonin të vidhnin në një magazinë, në fshatin Sakosë. 16-vjeçari është vënë në pranga, ndërsa shtetasi D. A., sapo ka parë punonjësit e Policisë, është larguar.

“Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se këta shtetas janë autorë edhe të disa vjedhjeve të tjera, konkretisht: Më datë 13.01.2023, në fshatin Xhafzotaj, dyshohet se kanë vjedhur në një servis makinash;  Më datë 14.01.2023, në fshatin Marqinet, dyshohet se kanë vjedhur në banesën e shtetasit I. P.; Më datë 17.01.2023, në fshatin Marqinet, dyshohet se kanë vjedhur në banesën e shtetasit A. K., si dhe në biznesin e shtetasit D. J”, ka njoftuar policia e Tiranës.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?



×

Lajmi i fundit

Lufta/ Moska: Ne do t'i arrijmë të gjitha qëllimet! SHBA po luan me idenë e një gjykate kundër Rusisë

Lufta/ Moska: Ne do t'i arrijmë të gjitha qëllimet! SHBA po luan me idenë e një gjykate kundër Rusisë