Tiranë/ Policia rrugore bën bilancin për 6 ditët e fundit: 8720 gjoba për shkeljen e rregullave të qarkullimit

Policia rrugore e Tiranës ka bërë bilancin e masave të ndërmarra për shkeljet e rregullave të qarkullimit rrugor për 6 ditët e fundit.

Mësohet se nga data 12 shkurt deri më sot, janë vënë nën hetim 17 shoferë që po drejtonin automjetin në gjendje të dehur pa leje drejtimi dhe nën ndikimin e drogës.

Nga ana tjetër, janë vendosur 8720 gjoba për tejkalim shpejtësie, mosvendosje e rripit të sigurimit, mosrespektimit të vizave të bardha.

Gjithashtu janë bllokuar 9 automjete për mungesë të dokumentacionit. 

 

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Zbulohet drogë me vlerë 2 mln euro në Greqi

Zbulohet drogë me vlerë 2 mln euro në Greqi