Tiranë/ Posedonte lëndë narkotike dhe armë zjarri pa leje, arrestohet një 18-vjeçar

Tiranë/ Posedonte lëndë narkotike dhe armë zjarri pa leje, arrestohet një 18-vjeçar

Foto ilustruese

TIRANË - Një 18-vjeçar ka rënë në pranga në kryeqytet në vijim të zbatimit të masave të planit operacional ‘Sundimi i ligjit’.

Adoleshenti posedonte lëndë narkotike, ndërsa në banesë kishte dhe një armë pa leje.

Bazuar në informacionet nga inteligjenca policore u organizua puna për kapjen e tij dhe u arrestua në flagrancë S.L., 18 vjeç, banues në Tiranë.

Iu gjetën dhe sekuestruan një dozë kokaine dhe një armë zjarri pistoletë.

'Si rezultat u arrestua në flagrancë shtetasi S. L., 18 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit fizik dhe të banesës, shërbimet e Policisë i gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një dozë kokaine dhe një armë zjarri pistoletë.', thuhet ndër të tjera në njoftimin e policisë.

Ndërkohë materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

1715417837_tirane.jpeg

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Kredi me 0 përqind interes për blerjen e një banese, kush janë 300 përfituesit punonjës të Administratës Publike

Kredi me 0 përqind interes për blerjen e një banese, kush janë 300 përfituesit punonjës të Administratës Publike