Tiranë, pronari i kompleksit luksoz gjendet i vdekur në vilën e tij në Lundër (EMRI+FOTO)

Tiranë, pronari i kompleksit luksoz gjendet i vdekur në vilën e tij në Lundër (EMRI+FOTO)

Egert Lazri

Eugert Lazaj është 37-vjeçari që u gjet të enjten i vetëvrarë në banesën e tij në Lundër në kompleksin luksoz në Tiranë. Ai është pronar i një kompleksi që bie në sy për përmasat dhe luksin në Maminas, "Adorions Palace" në hyrje të rrugës për në Gjirin e Lalzit buzë autostradës Tiranë-Durrës. Sipas të dhënave të pakta dhe të paqarta të policisë ai është vetëvrarë me armë zjarri, e cila i është gjetur fare pranë trupit të pajetë.

Nga kqyrja paraprake në trupin e Lazajt është konstatuar se ka qenë një plumb në kokë që i ka marrë jetën 37-vjeçarit si dhe një shenjë në  gishtat e dorës, e shkaktuar nga arma që përforcon më shumë verdiktin e policisë se i riu është vetëvrarë. Shkak dyshohet të jetë bërë gjendja e rënduar psikologjike që ka shoqëruar të riun kohët e fundit ç’ka e çoi drejt aktit ekstrem. Por burime gazetareske flasin për rrethana të paqarta. Lajme të pakonfirmuara flasin per disa plagë në trupin e 37-vjeçarit.

Policia ka sekuestruar telefonin e tij për të parë bisedat e fundit si dhe ka marrë në pyetje personat që ka takuar së fundi. Nga fotot në rrjete sociale tregohet se Lazri bënte një jetë luksoze i rrethuar nga makina të shtrenjta dhe nuk ka nje qartesi per burimin e te ardhurave te tij te jashtezakonshme.

Sic mund te shihet dhe ne keto foto ai mbante makina të tipit "Lamborgini Aventador". 37 vjeçari prej shumë vitesh ka jetuar e punuar në Gjermani së bashku me familjen e tij, ndërsa prej pak kohësh ai ishte kthyer sërish në atdhe. Sipas informacioneve i riu nuk rezulton të jetë një person me precedent të mëparshëm penal apo i skeduar nga policia.

Eugert Lazaj

Eugert Lazaj

Faksimile e QKR-se, Eugert Lazaj pronar i "Adorions Palace"

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • I ftuar: 04/08/2020 01:45

  Artikull shum i vakët që mbulon të vërtetën....si vrasja e mehmet shehut ..37 vjeç.me nenshtetesi të huaj dhe jo shqiptare...nuk ka zbatuar urdhërin e bossit apo të bossave diku gaboj dhe u vetvra ....sa gjynah Kjo esht e vërteta...1 drejtor me pak ...e mjera shqipëri dhe kush jeton atje me llumin

  Përgjigju
 • Eri: 01/08/2020 22:16

  Gjynaf iken nje djale i ri . Se si i ka bere leket pune dhe zotesia e ti . Cdo njeri kalon ne depresion prandaj mos hani shumm mu..... se si dihet kush e ka radhen

  Përgjigju
 • Ana: 01/08/2020 17:09

  o njerez te felluqur qe dini vetem te shani po eshte bir nene dhe ai mis valle jua morì ju leket per ate qe ka ndertuar apo ate lamborgini qe ka blere keni macen be bark te gjithe plera qe nxirrni vetem vrere nga goja.

  Përgjigju
 • Jahahwuowu: 01/08/2020 14:50

  VARI M

  Përgjigju
 • Vicifoli: 01/08/2020 13:10

  Hajt te rroj Nard Noka dhe sivllau i tij Flamur Noka te dy sivllaznit e magjarit

  Përgjigju
 • Eri: 01/08/2020 13:00

  A njerez k*rva e ropq*ra pa buksa e prazita qe shani nje dial te ri qe vdiq po pse ju ja u ka mar o te degjeneruar o plera qe keni kucedren ne bark ju hengri smiri ashtu do vdisni si k*rvat , se diem si puna e keti te pakten e kan shijuar e sju ngelet gje pishman

  Përgjigju
 • Robin: 01/08/2020 03:47

  Osht gjynaf qe e humbin jetën kaq të rinj. U prehsh në paqe o njeri që stë kam njojt. Robi duhet me pas kujdes kur hedh hapat. Këta djem të rinj që fitojnë lekë duke rreziku kokën dhe këto lekë i sjellin në vend të vet, këta janë djem të mirë. Ata janë gjynaf që shejtoni jua err llogjikën më mrapa. Duan të duken, të bëjnë gjëra që bien në sy.....këtu e dhjesin. Kur i ke fitu ca pare, rri urtë e mos u duk, që të zejë parja vend. Shumica e bëjnë këtë gabim dhe më shumë se treçereku i tyne paguajn me kokë. Gjynah.... Edhe nji herë, TË QOFTË DHEU I LEHTË O DJALË!

  Përgjigju
 • Toni: 01/08/2020 03:35

  E hengri syri keq kte te shkretin se erdhi me lek nga gjermania edhe u fut biznes shqipri po te len hienat ne shqipri. Qofsh i xhenetit Gert djali

  Përgjigju
  • Zzz: 01/08/2020 08:54

   O robo pse nuk thu qe ka humb naj rruge te fuqishme e se kapi veten mo, ca syri keq thu mor plak po pse gjith ai investiment me lek pune bohet. Te vjen keq djal i ri, ngushllime familiare e.

 • Alfons: 01/08/2020 01:06

  Ka dale lavdrim tufa nga burgu dhe ai komshi e ka pasur ne vile,dhe ku i dihet o ka qene duke i vjedhur vilen ose ndonje gjobe ,se per keto bosat e komplekseve eshte ilac lavdrimi.

  Përgjigju
  • Alfons: 01/08/2020 11:38

   I forte eshte per bossat ,e ka treguar veten ne 1997 ne berat,dhe me pas kur i hengri koken mirit te xhikes,vrau 4 vete dhe eshte jashte si bob.

  • Ejj: 01/08/2020 07:51

   Ca pume ka lavdrim tufa me kte ? Dhe per bosat ca esht ai ? I ven gjoba ktyre. Aq i forte qenka lavdrim tufa

 • zxxx: 31/07/2020 21:56

  o gert Legjenda lum ato qe kishin fatin te te njohin shpirti jote u preft ne paqe edhe kujtimi edhe emri yt kur mos u harrofshin . Te kene jeten e gjate te gjith ato qe ke lene pas se te gjithe ne at rrug do ikim dikush me heret dikush me vone , rendesi ka qe llejme gjera te mira pas

  Përgjigju
  • Juli: 12/08/2020 23:44

   Gjynah!!!u presto ne paqe afer zotit se ndoshta ktu Nuk ishte sa mire sa dukej❤️Zoti i fon vet punet por gjynah ta sbiadì jeten vet

  • G....: 01/08/2020 19:32

   Jam dakord me mendimin tend

 • QR7: 31/07/2020 19:16

  Iku dhe nje LEGJEND!

  Përgjigju
 • Has: 31/07/2020 17:25

  O njerz kot ju po ju pallon sala edhe edi 30 vjet edhe sboni gjo. Lene njeriun te qet sps nuk e keni njoft.

  Përgjigju
 • gardisti: 31/07/2020 17:24

  prisni kur te dali qe e kane vet vrare....

  Përgjigju
 • Beni: 31/07/2020 17:10

  Po ku rafmetliu mos eshte nga ato cudira Shqiptare 37 vjec pronar resorti pa punu asnje dite o popull zgjohu

  Përgjigju
 • Lumi: 31/07/2020 16:27

  E mori ne qafe koronavirusi se e ka pas bo ate resortin per dasma, dasma ska mo, Lamborginin nuk arriti me e shit me la borxhet keshtu qe falimentoj, ene i ra shkurt me la hesapet.

  Përgjigju
  • Trew: 31/07/2020 17:16

   Nuk besoj jo.ska kte vit po di kete me mrapa dasma prap.nuk dihet 1 here e kane vra apo u ka vete vra

 • Bledi: 31/07/2020 16:20

  Ngushellime familjes djal i ti gjynah

  Përgjigju
 • Tissot: 31/07/2020 15:06

  Po ca keni mer shqiptar ku i beri leket.ka vrar veten apo e kan vrar.dhe me vdek robi paska probleme ne shqiperi.Te gjith ju qe shani dhe qe keni hallin e pasuris si te keni zemren ashtu ja u beft zoti dhe dreqi bashk.bark pa ngopur do vdisni.per ju do thon vdiq i shkreti nga smirra dhe xhelozia.ytr rrac e keqe.

  Përgjigju
  • Ta nguli: 31/07/2020 23:11

   Keshtu ikin ne te semes te gjithe . Sic i ben leket ashtu i shijon.

  • Dani: 31/07/2020 21:06

   Ahahhahah

 • Tirona: 31/07/2020 14:28

  Qofte i xhenehtit. Ngushellime familjes. Me duket se ky djale ka qene ndershem. Nuk e ka perballuar dot stresin e krijuar qe kur OFL filloi te dergonte formularet personave te dyshuar , nuk e ka perballuar dot stresin qe ja krijonin pronaret e vertete te kesaj pasurie te palujtshme qe mund te jete e njerezve me kollare blu apo roze , te cilet mund ta kene kercenuar qe mos te tregonte. OFL dhe shteti e dine shume mire qe prapa ketyre gjynofqareve qe ju qojne formularet , qendrojne keta njerez me kollare , por nuk kane kellqe qe ti cojne para drejtesise, sepse jane te lidhur me njeri tjetrin dhe kjo OFL apo asPAKU bejne sikur po luftojne krimin duke konfiskuar disa prona te palujtshme dhe nuk prekin miliona te tjera qe kane vene kata mafioze me pune te jashtligjshme.

  Përgjigju
  • Filani: 31/07/2020 18:11

   ca thu me tironco atij shpirti ne paqe po mos fol si kodra mas bregut disa te ashtuquajtur shqiptare nuk rrin pa i fut hunet ven e pa ven pervec puneve te tyre. mos degjo vetem lajme e lexo gazeta po fillo te punosh ndershmerisht edhe llogjika jote do te flasi ndryshe(gjithmone nqs e ke)

  • Yyy: 31/07/2020 16:13

   Tamon e ke thone, tani duhet me eshkri OFL, e me det cna ka gjet.

 • iku dhe nje fismidhje: 31/07/2020 14:25

  varroseni me gjithe lamborghini...

  Përgjigju
 • Dub: 31/07/2020 14:21

  Po pse villni vrer nga xhelozia more kryekurva, Po mos te ishin keta lloj djemesh do ishte fukarallek I gjalle,

  Përgjigju
  • Gim: 01/08/2020 07:36

   Pranej spi ngrejme dot koke ne qe jetojme me pune se ka psikopate si puna jote qe i shikojne shikojne lekun e zi si shpetim. Ju qe beni leke duhet te beni te gjithe nai kurs ekonomie nese me verte e doni kte ven ne te kunderti rrinj andej neper gjermanira e ti hani ato leke gezuar

  • Shaban: 31/07/2020 20:17

   ti bejme nje bust se djale danoc

  • Filani: 31/07/2020 18:14

   sjam xheloz fare rrushi vogel se nuk me duhet asnjegje qe ka pas ky tipi,me vete do i mari?Un punoj per vete e per familjen time edhe nuk kam pas asnjehere probleme me askend pervecse njerezve si TY qe ne vend te trurit kan MUT. Me ja len shqipnin keture njerzve edhe ty...obobo

  • Xxx: 31/07/2020 16:04

   Prandaj jemi vend rrumpall se ka vermje qe mendojne si puna jote, e deri te ekzistojne vermje si ti ai vend nuk do te rregullohet as nje here.

 • CaBone: 31/07/2020 12:55

  Ngushllime familjes per ket jet te re. Se si i beri leket puna tij. RIP shoku.

  Përgjigju
 • Elton: 31/07/2020 12:48

  Po pse juve ja u ka mar o njerez ropqira o ziliqaret e k...me cdo lloj pune qe te jet mar veten e ti ka rezikuar, po skemi ber tu ber kur njerez ne shqiptaret se sna le zilia qe kemi ndaj njeri tjetrit

  Përgjigju
  • Joni: 31/07/2020 14:35

   Jemi vend shum vk ,tjetri vdes kto pysin si ka bo lekt.

  • Andi: 31/07/2020 14:30

   Si me veten e tij? Pse droga që ka shit, ska çu në varr të tjere o dement. Apo do thuash mos t'a kishin blerë. Po mos të ishte shit s'do kishte çfarë me blerë

 • www.youngtribune.com: 31/07/2020 12:45

  Ngushellime familjes. Me duket se I vdekuri respektohet o shqiptare. Rendesi ka se si I beri parate ? Shkoni kerkoni llogari se ku jetojn Rama,Mediu,Berisha,Basha,Meta ,Noka, Topi,Topalli,Bode etj etj.dhe merruni me to.

  Përgjigju
 • Niko: 31/07/2020 12:09

  Ju qe komenton pa lidhje ckeni mor ju qishin topt e shpis byth qira se rop esht gjenav 37 vjen ju barbona qe rrini prisni lek nga perkraja shtetit o moter qira

  Përgjigju
 • Berat: 31/07/2020 08:36

  Te pa harruara qofshin kujtimet e tua ho Gerti

  Përgjigju
  • Tanguli: 31/07/2020 23:15

   Hajt na e rruajtsh ate ku so shkosh thuaj

 • Geri: 31/07/2020 07:50

  Kenaqsi qe po han kokat e njeri tjetrit.Vetvrasjes nuk i beson askush po past kemben e mbar e shkofshin edhe tjeret pas tij. Ah se harrova,Lamborghinin vendosjani te varri tani se i duhet

  Përgjigju
  • Turi: 01/08/2020 09:08

   Pse flet pa lidhje ku e di ti si qendron e verteta, po ti dukesh nga e folura qe je djal Mamaje ,shko kerkoj lek mamit per kafe dhe bjeri b*thes nga lulishtja se per gje tjeter sje ti yyyy te q***** rracen.

  • Elis: 31/07/2020 15:01

   Tka ardh dita te shkruash neper komente per njerez qe nuk njef ske faj

 • Www: 31/07/2020 06:43

  Filloj maminasi duke dhone rrezultatet,

  Përgjigju
  • Ter: 31/07/2020 12:07

   Pse kush e ka vra kte te shkretin?

 • Lali: 31/07/2020 01:39

  ja dhe fshataret ne shqiperi shesin gomarin e blejne Lamborghini. Ops me falni, shesin motren dhe blejne Lamborghini. Jazek. Po paguani ato qe keni marre. Ky eshte vetem fillimi

  Përgjigju
  • Xioxio: 31/07/2020 17:34

   Ty lali ta paskan qi motren se fol me inat ktu gangster tastiere pidhropqir kari.Sikur me t pas ty borgj.Ti nk thu gjynah djal i ri.Po ai ka rreziku dhe ka bo jete deri m tani pastaj nk i dihet ku perfundon kshuqe grahi punes e lej llafet

 • bosi: 31/07/2020 01:36

  Si ka munci qe nje pinxho 37 vjec, nje fshatar me nje kompleks luksoz, me vile afer vipave dhe gjyqtareve dhe gazetareve ne Rolling Hills dhe Shteti mbyllte syte? Ose e kane vrare ose ka vrare veten nga Lumturia njerez nga lumturia ore se as ai nuk i besonte syve se si i kishte arrit gjithe ato gjona e askush nuk e prekte me dore. Boj shtet Edi Rama sa nuk eshte vone. Shporri qente e Berishes dhe Like floririt nga syte e shqiptareve se na moren ne qafe

  Përgjigju
  • Babloku: 31/07/2020 08:51

   E ka vra OFL?

 • jani: 30/07/2020 23:53

  SHUME E mundshme kjo shaban...megjithate duhet ti themi ngushellime familjes sepse ishte djale i ri...

  Përgjigju
 • Shsban: 30/07/2020 22:51

  mos ka humb ndonje kontenier me banane gjekundi.

  Përgjigju
  • Olsi arkitekti: 31/07/2020 08:58

   Z. Shaban ka humbur nje kontejner por jo me banane. Konteneri ka humbur ne Porto de Santos te Brazilit. Kishte fileto pule dhe nja 5 (pese) kuintale miell nga ai i bardhi

  • opo: 31/07/2020 01:08

   kontinieri i sa tem

 • Sondazhi i ditës:

  Gërdeci dhe privatizimi i ish-kompleksit Partizani nën hetim, a besoni se SPAK do të bëjë drejtësi?×

Lajmi i fundit

Rrjeta në lumin Drin në Lezhë jo për peshk, por për të kapur plehrat

Rrjeta në lumin Drin në Lezhë jo për peshk, por për të kapur plehrat