Tiranë, fusnin mallra kontrabandë, në pranga administratori i një poste private, në kërkim bashkëpunëtorja

TIRANË- Një administrator i një poste private ka rënë në pranga ditën e sotme pasi së bashku me një 43-vjeçare fusnin mallra kontrabandë në kryeqytet. Si pasojë janë sekuestruar veshje, produkte kozmetike, medikamente e pajisje elektronike kontrabandë.

Në total janë sekuestruar nga blutë, 260 pako dhe 46 thasë me mallra kontrabandë. Pjesë e operacionit kaluan nën hetim 3 punonjës të postës, ndërsa në kërkim është shpallur në kërkim administratorja e një tjetër poste private.

Gjatë kontrollit të magazinave të postës në administrim nga administratori me iniciale, A. Sh., në Linzë, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, 260 pako dhe 46 thasë me mallra të ndryshme (veshje, produkte kozmetike, medikamente mjekësore, pajisje elektronike etj), pa fatura tatimore shoqëruese apo deklarata doganore për origjinën e mallrave.

Në vijim të kontrolleve u gjetën edhe disa pako me logon e një poste tjetër, të papajisura me fatura apo deklarata doganore. Vijon puna për kapjen e administratores së kësaj poste, të 43-vjeçares me inciale A. Gj.

Nga veprimet hetimore dyshohet se mallrat e sekuestruara janë futur kontrabandë në Shqipëri. Vijon puna hetimore për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie të kundërligjshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

G.MO/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Aksidenti i rëndë ku humbi jetën 10-vjeçari në Bërxullëm një prej shoferëve të arrestuar rezultoi në gjendje të dehur

Aksidenti i rëndë ku humbi jetën 10-vjeçari në Bërxullëm një prej shoferëve të arrestuar rezultoi në gjendje të dehur