Tiranë, shisnin produkte ushqimore pranë shkollave, gjobiten 4 persona

4 raste të shitjes së produkteve ushqimore brenda perimetrit të sigurisë në shkolla u evidentuan nga Komisariati nr.1 në kryeqytet në bashkëpunim me AKU-në dhe Policinë Bashkiake.

Të tre këto struktura kanë kryer kontrolle në afërsi të shkollave në Tiranë, me qëllim garantimin e rendit dhe sigurisë dhe parandalimin e goditjen e paligjshmërive.

Për 4 rastet e konstatuara u ndëshkuan me masë administrative 4 shtetas nga policia bashkiake.

Ata shisnin produkte ushqimore brenda perimetrit të sigurisë në disa shkolla në Tiranë.

G.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë