VIDEO/ Shkatërrohet grupi kriminal në Tiranë që shisnin kokainë, 30 mijë euro kg! 5 në pranga (EMRAT)

TIRANË- 5 persona, pjesë të një grupi kriminal janë vënë në pranga, pasi u kapën duke shitur kokainë në kryeqytet.

Report Tv mëson se janë arrestuar Donald Muhamuçi 31 vjeç, Ermal Lamaj 39 vjeç, Kostaq Murtaj 29 vjeç, Olsi Mylka 34 vjeç, Shemsi Proda 30 vjeç. Ato u kapën me një çantë ku kishin 2 kg e 300 gr kokainë.

Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se këta persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin, siguronin kokainë në sasi të mëdha, dhe më pas e shisnin atë rreth 30 mijë euro kg, në vende të ndryshme në Tiranë. 

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan rreth 2 kg e 300 gr lëndë e dyshuar narkotike kokainë, 3 automjete si dhe 4 aparate celulare.

 

B.K./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren