Tiranë, shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten rreth 11 mijë shoferë në një javë! 7908 gjoba për qëndrim të gabuar  

Tiranë, shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten rreth 11 mijë shoferë në një javë! 7908 gjoba për qëndrim të gabuar  

Policia Rrugore e Tiranës ka vendosur 11. 776 masa administrative ndaj drejtuesve të mjeteve gjatë një jave.

Në bilancin e polisisë bëhet e ditur, se janë vendosur mesatarisht 1.628 gjoba në ditë gjatë javës që lamë pas (02.06.2024 - 08.06.2024).

Gjobat më të shumta janë vendosur për qëndrim të gabuar, për mosvendosjen e rripit të sigurimit dhe mosdhënie përparësie ndaj qytetarëve në rrugë.

Ndërkohë, janë arrestuar dhe proceduar 3 persona për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit, 2 persona për pa leje drejtimi, 4 persona për shkelje të rregullave të qarkullimit dhe 2 persona për korupsion aktiv.

Masat administrative:

 11.776 masa administrative të vendosura, mesatarisht 1,682 në ditë

32 masa për xhama të zinj

 739 masa për shpejtësi mbi normat e lejuara

324 masa për përdorim celulari gjatë drejtimit

 640 masa për mos vendosjen e rripit të sigurimit

24 masa për mosrespektim të sinjalit “Stop”

 596 masa për mosdhënie përparësi qytetarëve

7908 masa për qëndrim të gabuar

Pezullime dhe bllokime:

 6 raste pezullim për drejtim nën ndikimin e alkoolit

43 raste për tejkalim shpejtësie

9 raste të ndryshme

 7 automjete u bllokuan, përfshirë 3 me targa të huaja.

 

S.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Begaj uron Von der Leyen: Presim me padurim të vazhdojmë bashkëpunimin

Begaj uron Von der Leyen: Presim me padurim të vazhdojmë bashkëpunimin