Tiranë- Tritol kunatit të porositësit të vrasjes së Devi Kasmit, Benz-i shpërthen në flakë sa hapet dera!

TIRANE- Një shpërthim tritoli ka ndodhur në rrugën Ramazan Bogdani në kryeqytet, në zonën e njohur si 'Frigoriferi'. Mësohet se tritoli ishte vendosur në një makinë tip Benz në pronësi të Artion Bylykut, e cila qëndronte e parkuar pranë një pallati. Tritoli ka shpëthyer sapo ky i fundit ka hapur derën e automjetit, por fatmirësisht nuk ka pësuar dëmtime.

Report Tv mëson se Bylyku merrej me tregti makinash dhe ka qenë i hetuar për një vrasje të ndodhur në vitin 1992. Tre pistat ku po hetohet ngjarja e ndodhur janë konkurrenca, hakmarrja dhe konflktet e pronësisë. Ai është kunati i Domart Konjarit, i dyshuar si porositësi i vrasjes së Devi Kasmit, i cili u ezkektua nga ish-speciali grek Efthimios.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 07:45, kohë kur kjo zonë është mjaft e populluar edhe nga fëmijët e shkollave, duke hapur panik në zonë.

Benzi ku u vendos lënda plasëse

Benzi ku u vendos lënda plasëse

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:52
FOTO/ Kush është pronari i makinës që iu vu tritol mëngjesin e sotëm, i hetuar për një vrasje në '92-in

1571395921_bylyku.jpg

Report Tv siguron foton e Artion Bylykut, pronarit të makinës të cilës i ishte vendosur një tritol. Mësohet se Bylyku merrej me tregti makinash dhe ka qenë i hetuar për një vrasje të ndodhur në vitin 1992. Tre pistat ku po hetohet ngjarja e ndodhur janë konkurrenca, hakmarrja dhe konflktet e pronësisë.

Benzi ku u vendos lënda plasëse
/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Lindi nga bashkimi i dy viruseve'! Misteri i origjinës së Covid-19