Tiranë, theu masën e arrestit në shtëpi dhe vodhi dy celularë në Unazën e Re dhe Rrugën e Kavajës, arrestohet 41-vjeçari

TIRANË - Një 41-vjeçar është vënë në prangat e policisë në kryeqytet. Ai kishte thyer masën e sigurisë ‘Arrest në shtëpi’ dhe më pa vodhi në 2 biznese, në Unazën e Re dhe në Rrugën e Kavajës, dy telefona celularë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë nr.6 në bashkëpunim me Komisariatin nr.2 organizuan dhe finalizuan operacionin e koduar ‘Story’. G.H., 41 vjeç, banues në Tiranë u ndalua nga policia dhe ai rezulton i dënuar edhe më parë për vepra penale në fushën e narkotikëve.

'Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se ky shtetas ka thyer masën e sigurisë "Arrest në shtëpi" dhe më datë 25.03.2024 ka vjedhur një celular në një biznes në zonën e Unazës së Re, ndërsa më datë 01.04.2024, ka vjedhur një celular në një biznes në Rrugën e Kavajës.', thuhet në njoftimin e policisë.  

Ndërkohë 2 celularët e vjedhur janë sekuestruar dhe veshjet të cilat ai i kishte përdorur gjatë vjedhjes.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Berisha mbeti jashtë grupit të PD, Kuvendi: Bardhi ktheu vetëm të përjashtuarit gjatë kësaj legjislature, ish-kryeministri s’ka qenë pjesë

Berisha mbeti jashtë grupit të PD, Kuvendi: Bardhi ktheu vetëm të përjashtuarit gjatë kësaj legjislature, ish-kryeministri s’ka qenë pjesë