Tiranë/ Transportonte ilegalisht persona nga vendet e treta, arestohet 30-vjeçari! Sekuestrohen 7280 euro, 10 pasaporta dhe karta krediti

Tiranë/ Transportonte ilegalisht persona nga vendet e treta, arestohet 30-vjeçari! Sekuestrohen 7280 euro, 10 pasaporta dhe karta krediti

Paratë e sekuestruara 30-vjeçarit

TIRANË - Policia ka vënë në pranga një 30-vjeçar pasi transportonte persona nga vendet e treta kundrejt pagesës të cilët ishin futur në vendin tonë në mënyrë ilegale.

Kapja e K.Sh., 30 vjeç, banues në Tiranë u bë pas publikimit të rastit të tij në një emision investigativ. Menjëherë policia organizoi punën dhe bëri të mundur kapjen e tij.

'Në vijim të veprimeve u bë ndalimi i shtetasit K. Sh., 30 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas dyshohet se kundrejt shpërblimit monetar, iu kishte premtuar personave nga vendet e treta, të cilët janë futur ilegalisht në vendin tonë, transportimin nga Tirana në drejtim të veriut të Shqipërisë, me qëllim kalimin e tyre në pikat kufitare, me destinacion final vendet e BE-së.', thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë që në cilësinë e provës materiale iu sekuestruan 7280 euro, 10 pasaporta të dyshuara të falsifikuara, karta sim, 2 USB, 6 karta krediti, mandate arkëtimi me shuma të ndryshme dhe 2 vula.

Materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Sulmi terrorist në kishën ortodokse të Dagestanit dhe në 2 sinagoga, 15 oficerë të vrarë dhe disa civilë! Një prift u ther me thikë

Sulmi terrorist në kishën ortodokse të Dagestanit dhe në 2 sinagoga, 15 oficerë të vrarë dhe disa civilë! Një prift u ther me thikë