Tiranë, zbulohet qendra e masazhit e përshtatur për prostitucion, drejtohej nga një 19-vjeçar, në pranga menaxherja e qendrës dhe një punonjëse

Tiranë, zbulohet qendra e masazhit e përshtatur për prostitucion, drejtohej nga një 19-vjeçar, në pranga menaxherja e qendrës dhe një punonjëse

Foto ilustruese

Një 19 vjeçar është vënë në kërkim nga policia në Tiranë, pasi, kishte përshtatur një qendër masazhesh, për veprimtarinë e kundërligjshme të prostitucionit.

Në pranga është vënë menaxherja e qendrës së masazheve së bashku me një punonjëse, ndërsa janë proceduar penalisht 3 shtetas të tjerë.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë, pas një pune të mirëfilltë hetimore disamujore, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar "Fusion".

“U arrestuan në flagrancë shtetaset M. K., 26 vjeçe, (menaxherja) A. B., 19 vjeçe, (punonjëse).  U proceduan në gjendje të lirë shtetaset R. S., 28 vjeçe dhe K. K., 19 vjeçe, punonjëse në qendrën e masazheve, dhe shtetasi D. O., 49 vjeç, banues në Tiranë; u shpall në kërkim shtetasi  M. M., 19 vjeç”, thuhet në njoftim.

Ndërkohë, gjatë hetimeve të kryera ka rezultuar se 19 vjeçari që administronte qendrën e masazhit, e cila ndodhej në rrugën "Nikolla Jorgo", në Tiranë dhe që menaxhohej nga 26 vjeçare, ishte aktiviteti i regjistruar ligjërisht si qendër masazhesh, ndërsa ushtrohej prostitucioni.       

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S.B/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Pas samitit të NATO, Orban takohet me Trump: Mund të rikthejë paqen në Ukrainë

Pas samitit të NATO, Orban takohet me Trump: Mund të rikthejë paqen në Ukrainë