Tiranë/ Bie depozita nga tarraca e pallatit, shkatërrohen 3 makina! Shoferi shpërthen në lot kur sheh dëmin! Pronari i shtëpisë: Jam pensionist, s'kam para t'i dëmshpërblej (VIDEO)

TIRANË- Një depozitë uji ka rënë nga tarraca e pallatit në rrugën e Durrësit. Fatmirësisht nuk ka patur dëme në njerëz, por këto 3 makina janë shkatërruar.

Isuf Shehu, banor i pallatit 220 ku dhe ndodhi ngjarja në rrugën e Durrësit tregon për Report Tv se është njoftuar përmes një telefonate nga komshinjtë se depozita kishte rënë nga tarraca.

"Nuk dinim gjë, erdha u futa brenda, dhe më thanë kështu, pastruam, ka rënë tërmet dhe nuk e ka rrëzuar tërmeti, tani ra kot", tha Shehu.

Depozitën thotë ai e ka kontrolluar herë pas here dhe nuk ka konstatuar dëmtime. Ndërkohë për dëmshpërblimin e pronarëve të 3 makinave thotë se është jashtë mundësive të tij pasi është pensionist.

"Unë kam vetëm pensionin tim", shtoi ai.

Mes makinave të dëmtuara është dhe ky Benz, pronar i të cilit është një i ri student që shpërthen në lot kur shikon atë farë kishte ndodhur. Në vendngjarje mbërritën dhe ekspertët teknikë për vlerësimin e dëmeve, por mbetet e paqartë se kush do të paguajë 3 pronarët e mjeteve që u dëmtuan nga rënia e depozitës. Report Tv bëri një vëzhgim në zonën e rrugës së Durrësit dhe ashtu si në gjithë pallatet e vjetra mica e pallateve, lart në tarracë kanë të vendosura depozita uji.

Që prej vitit 2016 kryetari i bashkisë Tiranë Veliaj ka kërkuar heqjen e tyre si fillim për shkak se japin një imazh jo të denjë estetik për qytetin si dhe janë burim infeksioni. Ndërsa pas tërmetit të 26 nëntorit 2019 këshilli bashkiak i Tiranës vendosi heqjen e depozitave nga pallatet që pësuan dëme dhe u shpallën të pabanueshme duke lënë si afat 30 janarin 2020.

B.K./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Meri: 10/05/2022 00:04

  Shite shtepin ,dhe paguaj demin,te behet mesim per te gjithe,kush demton, paguan....

  Përgjigju
 • Liku: 09/05/2022 19:40

  Ka shume depozita te tilla te vendosura ne muret e pallateve qe rrezikojn kalimtaret. Policia bashkiake nuk duhet te lejoje keto depozita te varura ne muret e pallateve vijne verdall neper rruge dhe nuk interesohen per mirmbajtjen e qytetit.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Rama: Në 2024 pensionistët do pajisen me kartën e tyre! S’do e marrin pensionin në postë, por në bankë

Rama: Në 2024 pensionistët do pajisen me kartën e tyre! S’do e marrin pensionin në postë, por në bankë