Tiranë/ Qarkullonte me armë zjarri në zonën e Laprakës, arrestohet 20-vjeçari libanez

Tiranë/ Qarkullonte me armë zjarri në zonën e Laprakës, arrestohet 20-vjeçari libanez

Arma me të cilën qarkullonte libanezi 20-vjeçar oa leje

Forcat e Posaçme “Shqiponjat” kanë vënë në pranga 20-vjeçarin Muhamed Binali, me origjinë libaneze, i cili qarkullonte me një armë zjarri pa leje në zonën e Laprakës, në Tiranë.

“Shqiponjat” arritën të vinin në pranga të riun në rrugën "Lord Bajron", me ndihmën dhe bashkëpunimin e qytetarëve të cilët i informuar lidhur me faktin se ai qarkullonte me armë.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e zjarrit pistoletë.

Ndaj të riut rëndon akuza për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, ndërkohë materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i plotë i Policisë: 

Tiranë

Qarkullonte me armë zjarri me vete, falë bashkëpunimit me qytetarët, Forca e Posaçme "Shqiponjat" lokalizon dhe vë në pranga 20-vjeçarin.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale arma e zjarrit pistoletë.

Si rezultat i rritjes së besimit të qytetarëve tek Policia është marrë informacion se një i ri po qarkullonte me armë zjarri në zonën e Laprakës.

Menjeherë është organizuar puna për lokalizimin, kapjen dhe prangosjen e tij.

Falë veprimeve të shpejta dhe profesionale, Forca e Posaçme "Shqiponjat" ka bërë të mundur që në rrugën "Lord Bajron" të lokalizonte personin e dyshuar dhe ta shoqëronte atë në ambientet e Policisë.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, nga Komisariati i Policisë Nr. 3 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit libanez M. B., 20 vjeç, për veprën penale "Armëmbajtja pa leje"

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Amos reagon për herë të parë pas daljes nga shtëpia: Kërkoj ndjesë nëse dikush është fyer nga shakatë e mia

Amos reagon për herë të parë pas daljes nga shtëpia: Kërkoj ndjesë nëse dikush është fyer nga shakatë e mia