Tiranë/ Shiste paketa kontrabandë, arrestohet 53-vjeçari

Tiranë/ Shiste paketa kontrabandë, arrestohet 53-vjeçari

Foto ilustruese

Një 53- vjeçar është vënë në pranga nga policia e Tiranës pasi shiste cigare kontrabandë. Ai tregtonte paketa me cigare të kontrabanduara dhe fshihte të ardhurat e fituara. 53-vjeçari është banues në Tiranë.Ai u kap në flagrancë në rrugën “Hamdi Pepo” nga Policia e Tiranës sepse tregtonte 150 steka me cigare.

53-vjeçarit  iu sekuestruan gjithashtu nga specialistët e krimit ekonomik edhe një  automjet dhe  një aparat celularë. Policia bën me dije se arrestimi i 53-vjeçarit L. H u bë i mundur në kuadër të operacionit “Hide”, për të organizuan dhe finalizuan me sukses operacionin policor të koduar "Hide".  

Stekat e paketave u gjendën në dyqanin e tij. Gjatë kontrollit të ushtruar në dyqanin dhe në automjetin  Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

 

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Bahcallek: 04/12/2022 12:19

    Bravo ju kjofte ky qe shet duhan duhet var ose pushkatu se ishtu fillon me te vogla e perfundon me te mdhaja,dhe jo me u turr te maunet e drogs e tragetet e korrupsioni.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Frrok Çupi: Kush do të vritej dje në Bashki?

Frrok Çupi: Kush do të vritej dje në Bashki?