Tjetër anëtari demokrat nuk i del emri në listë për të votuar, Indrit Hoxha: Turp që rëndon mbi Bashën, aksionet e mia në PD nuk i fshin dot

Një tjetër anëtar i Partisë Demokratike nuk e ka gjetur emrin në listë për të votuar për të zgjedhur kreun e PD-së.

Indrit Hoxha në një shënim në rrjetet sociale thotë se ky është një turp që rëndon mbi Lulzim Bashën. Hoxha thotë se askush nuk e largon dot nga PD dhe se aksionet e tij në PD nuk i fshin sot pasi është anëtar më vonë se ai në parti.

‘Shkova ne njesine 8 ne degen e PD per te votuar, dhe rezultoi qe emri im ishte hequr si antar i PD, ky eshte nje turp qe rendon mbi Lulzim Bashen. Ti mund te kesh ne dore heqjen dhe vendosjen e emrave ne liste, por nga PD ti sme largon dot, perkundrazi me kete veprim te ulet komunist qe ke bere thjeshte me ke motivuar me shume per te folur dhe luftuar mbi vlerat dhe parimet e meritokracise dhe mirenjohjes politike.Aksionet e mia ne PD ti nuk i fshin dot,je antar me i vone se une PD.’- shkruan Hoxha.

 


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet në PD/ Del rezultati paraprak, me 81% të votave edhe Lulzim Basha fiton mandatin e tretë! Kundërshtarët: Maskaradë elektorale


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Mero Baze: Gërdeci vlen si gjyq për lidhjet politike që çuan tek masakra