Tjetër vrasje në Kamzë, ekzekutohet në oborrin e banesës 31-vjeçarja! Vëllai i viktimës: E ka bërë Dan Hutra, më ka kërcënuar në burg! Pistë tjetër dyshohet gjakmarrja

Pas plagosjes me bicak së ish të dashurës në Astir, dhe masakrës me kallashnikov në shtëpinë e ish-bashkëjetueses me të cilën ka një vajzë 4 muajshe, Dan Hutra dyshohet se është larguar me makinë drejt Kamzës, ku ka qëlluar me armë duke lënë të vdekur Etleva Kurtin, 31 vjeçare.

Policia beson se është i njëjti autor pasi dëshmitarë kanë parë të largohet autorin me një makinë të zezë, të ngjashme me atë që Hutra u pikas pasi u arratis nga Paskuqani.

Dan Hutra dyshohet se kur ka qenë në burg, ka pasur konflikte me vëllain e Etleva Kurtit, Vladimir Kurti i cili është dënuar me burgim të përjetshëm në burgun e Drenovës. Sipas dëshmisë së Kurtit, me Hutrën kanë pasur konflikte në burg ku e ka kërcënuar disa herë.

Një tjetër pistë hetimi është për gjakmarrje pasi vëllai i viktimës, Vladimir Kurti para disa vitesh i ka bërë një atentati një çifti, ku burri ka humbur jetën e ndërsa gruaja ka shpëtuar. Ngjarja ndodhi në vitin 2018 kur Vladimir Kurti ka vrarë Agim Bucin në dyqanin e tij në prani të djalit të vogël 6 vjeç gjatë një tentative grabitje. 

Në përditësim...

*Raportojnë për Report Tv dhe Shqiptarja.com gazetarët Keti Banushi 

 

G.MO/A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • nick: 01/03/2023 16:25

  6 gra paska dash me vra mrena ores

  Përgjigju
 • nick: 01/03/2023 16:23

  paska qen i tmershem ky hasani grave

  Përgjigju
 • Aldo: 01/03/2023 15:45

  Kafshet ne aksion. Ngelet njerez te eger perjete.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Personazh/ Klara Sykaj, lahutarja më e vogël e Tropojës

Personazh/ Klara Sykaj, lahutarja më e vogël e Tropojës