Tjetër zjarr në Vlorë, përfshihet nga flakët fshati Xhyherinë! Digjen pemë e ullinj, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Duket se nuk ka paqe për Vlorën. Teksa zjarrfikësit luftojnë prej ditësh me flakët në Karaburun dhe Tragjas, një tjetër zjarr ka rënë pasditen e sotme në fshatin Xhyherinë .

Flakët kanë përfshirë një pjesë kodrinore, duke djegur pemë e ullinj. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Paraprakisht dyshohet se zjarrvënia ka qenë e qëllimshme, por megjithatë nuk bëhen me dije të tjera detaje nga rrethanat e ngjarjes.


Lajmi kryesor:

Vlora 10 ditë nën flakë, përpijnë mijëra hektarë pyje në Tragjas e Karaburun! Zjarri rrezikon të përparojë drejt zonave të banuara në Dukat! Prefekti: E domosdoshme ndërhyrja nga ajri


J.SH./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendjë të rëndë