Tjetër zjarr i qëllimshëm në Kukës

Kukës-Një zjarr ka rënë në fshatin Tej-Drinë të Kukësit në njësinë administrative të Ujimishtit. Në vendngjarje kanë shkuar 20 punonjës të forcave zjarrfikëse të Kukësit të cilët po punojnë për shuarjen e tij. Terreni malor vështirëson dhe ndërhyrjen e mjeteve zjarrfikëse ndërkohë që ndërhyrja është bërë me pompa uji.

Si pasojë e këtij zjarri nuk rrëzikohen banesa.

Ky nuk është rasti i vetëm i zjarreve në këtë qark gjatë kohëve të fundit.

Sipas prefekturës të gjithë këto zjarre kanë qenë të qëllimshëm.

  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento

Komente

  • Erti: 31/03/2019 15:29

    Mos tflej gjum policia po tpergjoj tel e militanteve te PD ose dhe ish deputetve,te hetoj se nuk do as mend as kalem se jane zjarre te qellimshme,kane gjet shesh e bejn perqesh ato se nuk kap kush me i denuar me bo shembull për tjert

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Shullazi letër Metës, Ruçit e Ramës: Në regjimin e posaçëm '41-bis' ndodhem padrejtësisht