POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Trupat e viktimave të Selenicës të mbuluar me çarçafë, autori i qëlloi pasi u kthye nga dreka (VIDEO EKSKLUZIVE)

Banesa ku ndodhi masakra

Tetë të vdekur është bilanci i masakrës së Selenicës. Ngjarja dramatike ndodhi në fshatin Resulaj rreth 60 minuta larg Bashkisë së Selenicës. Në pamjet e siguruara ekskluzivisht nga Report Tv, duken viktimat të mbuluar me çarçafë përreth banesës. Ata janë qëlluar nga një distancë e afërt. Ridvan Zykaj, 24-vjeç qëlloi me gjakftohtësi për vdekje tetë anëtarë të një familje dhe njëkohësisht kushërinj të tij. Mësohet se ai e kreu krimin pas kthimit nga një drekë dhe dyshohet se ka qenë nën efektin e alkoolit. Mes viktimave janë edhe tre gra e dy fëmijë. 

Trupat e pajetë do transportohen me ambulanca në morgun e Spitalit të Vlorës ku do t'i nënshtrohen edhe ekspertizës mjeko-ligjore. Në vendin e ngjarjes ndodhen forca të shumca policie si dhe ekspertë të kriminalistikës. Vijojnë kërkimet e policisë për kapjen e autorit.

Ora 19:56
FOTO/Tmerri i masakrës në Selenicë, trupat e viktimave në vendin e ngjarjes
1 / 3
2 / 3
3 / 3
l.q.
Komento