VIDEO/ Tornado dhe stuhi të dhunshme godasin Catania-n në Itali, plagosen disa persona, dëme të shumta materiale

Një tornado e fortë, e ndjekur nga reshje të dendura shiu dhe breshri, goditën qendrën historike të Catania-s në Itali, duke shkaktuar dëme serioze. Si pasojë e tornados, disa persona u plagosën. Bashkia i ka rekomanduar qytetarëve që të qëndrojnë në gatishmëri maksimale dhe të mos dalin nga shtëpia përveç për arsye urgjente.

“Qytetarët këshillohen që të mos dalin jashtë përveç për arsye urgjente”, thuhet në faqen e Bashkisë në Facebook.

Uji i rrëmbyer dhe balta kanë vërshuar nëpër rrugë, duke  e bërë të pamundur kalimin. Si pasojë e erës së fortë janë dëmtuar edhe disa shtëpi e biznese, ndërkohë fluturimet në aeroport u devijuan për në aeroportet e tjera.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Moti i keq/ Trageti mbërrin nga Brindisi në portin e Vlorës, por nuk ankorohet dot! Dallgë deri në 2.5 metra të larta në det, pezullohet lundrimi për anijet e peshkimit dhe mjetet e vogla