Trafik droge dhe armësh, 13 të arrestuar si pjesë e bandës shqiptaro-italiane

Trafik droge dhe armësh, 13 të arrestuar si pjesë e bandës shqiptaro-italiane

ITALI- Karabinierët e Veronës arrestuan 13 persona, me kombësi italiane dhe shqiptare, të akuzuar, si drejtues të një trafiku të gjerë lëndësh narkotike në bashkitë e Valpolicellës dhe në provincën e Veronës.

Prokuroria ka urdhëruar sekuestrimin e një lokali, në pronësi të njërit prej të dyshuarve, në të cilin besohet se përdorej për furnizimin dhe shpërndarjen e lëndës narkotike.

Trafiku i drogës është zhvilluar që nga viti 2022 pas zbulimit të disa armëve që çuan në arrestimin e 5 personave.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Arsyet e divorcit me Monika Kryemadhin, Ilir Meta pas pak intervistë për Report Tv: Vendimin për t'u ndarë e mora pasi ajo foli në SPAK

Arsyet e divorcit me Monika Kryemadhin, Ilir Meta pas pak intervistë për Report Tv: Vendimin për t'u ndarë e mora pasi ajo foli në SPAK