Trafik i rënduar në rrugën që lidh Shëngjinin me aksin Lezhë-Milot, krijohet radhë kilometrike mjetesh

LEZHË- Largimi i menjëhershëm i pushuesve dhe pjesëmarrësve nga festivali ndërkombëtar i muzikës elektronike 'Unum' ka sjellë trafik të rënduar në Shëngjin.

Fluksi i lartë u automjeteve është shoqëruar me kaos në lëvizje në rrugën që lidh Shëngjinin me superstradën Lezhë-Milot.

Trafiku ka nisur që prej orës 17:00, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Policia rrugore është vendosur në disa pika për të ndihmuar sadopak në lehtësimin e lëvizjes.

Rruga e ngushtë me vetëm dy korsi dhe mungesa e një rrethrrotullimi janë shkaku kryesor i trafikut të rënduar që krijohet në zonën e Shëngjinit sa herë ka fluks lëvizjeje të mjeteve.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Durrës/ Po pastronte pusin e ujit në banesën e tij, 65-vjeçari rrëshket aksidentalisht dhe vdes

Durrës/ Po pastronte pusin e ujit në banesën e tij, 65-vjeçari rrëshket aksidentalisht dhe vdes