Trafikohej nga Shqipëria e Holanda, sekuestrohet hashash e kokainë me vlerë 5 mln euro në Itali

Trafikohej nga Shqipëria e Holanda, sekuestrohet hashash e kokainë me vlerë 5 mln euro në Itali

Kokaina e sekuestruar

Dymbëdhjetë persona u arrestuan nga karabinierët e Katanias si pjesë e një operacioni antidrogë. Policia sekuestroi kokainë dhe hashash, e cila nëse hidhej në treg do kushtonte 5 milion euro.

3 prej tyre u arrestuan në flagrancë tre persona që po trafikonin hashash brenda kutive të një prodhuesi të njohur makaronash, ku në total u gjetën 242 kg hashash i fshehur.

Grupi, sipas aktakuzës, shiste hashash, kokainë dhe marihuanë në Katania, Sirakuzë dhe Maltë. Droga importohej me sasi të mëdha të të gjitha llojeve nga Shqipëria, Holanda, Kalabria dhe Pulia.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

KATAR 2022/ Sot Irani përballet me SHBA-të, qeveria iraniane kërcënon me burg familjet e lojtarëve të ekipit kombëtar

KATAR 2022/ Sot Irani përballet me SHBA-të, qeveria iraniane kërcënon me burg familjet e lojtarëve të ekipit kombëtar