Trafikonin makina të vjedhura nga Gjermania e Italia për t’i shitur në Shqipëri, arrestohet 55 vjeçari në Fier, në kërkim tre bashkëpunëtorët e tij (EMRI)

Trafikonin makina të vjedhura nga Gjermania e Italia për t’i shitur në Shqipëri, arrestohet 55 vjeçari në Fier, në kërkim tre bashkëpunëtorët e tij (EMRI)

Automjetet e sekuestruara

Një grup që merrej me trafikimin e makinave të vjedhura nga Italia e Gjermania drejt Shqipërisë është goditur së fundmi nga policia e Fierit. Në pranga ka rënë 55 vjeçari Edmond Zogo i cili akuzohet si bashkëpunëtor për trafikimin në Shqipëri, të automjeteve të vjedhura në Itali dhe në Gjermani, të cilat pajiseshin me dokumente false.

Ndërsa janë identifikuar dhe shpallur në kërkim 3 bashkëpunëtorë të 55 vjeçarit, konkretisht A. Dh., 38 vjeç dhe E. K., 43 vjeç, të dy banues në Berat, si dhe shtetasi italian A. M., 51 vjeç.

Këta 4 persona në bashkëpunim me njëri tjetrin ndërhynin në shasinë e mjeteve dhe paraqitnin dokumente false për to me qëllim për t’i shitur më pas në vendin tonë.

Në kuadër të operacionit “Long Way”, janë sekuestruar 2 automjete të vjedhura, kamper dhe tip "Fiat", prodhime të viteve të fundit, me vlerë rreth 120 000 euro.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet e 2025, Alibeaj: Lista e kandidatëve për deputetë, gati brenda majit

Zgjedhjet e 2025, Alibeaj: Lista e kandidatëve për deputetë, gati brenda majit