Trafikuan 10 kg kokainë nga Austria drejt Italisë, 2 shqiptarët arrestohen sapo arrijnë në Romë! U sekuestrohen 18 mijë euro ‘cash’

Trafikuan 10 kg kokainë nga Austria drejt Italisë, 2 shqiptarët arrestohen sapo arrijnë në Romë! U sekuestrohen 18 mijë euro ‘cash’

Droga e sekuestruar

ITALI- Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane pas një ndjekje shumë të gjatë teksa transportonin rreth 10 kg kokainë nga Austria.

Makina me të cilën ata transportonin lëndën narkotike të ndarë në disa pako është pikasur që në datën 6 shkurt, ndërsa arrestimi i tyre është bërë në 11 shkurt pasi mbërritën në Romë në orët e hershme të mëngjesit.

Të arrestuarit të moshave, 26 dhe 54 vjeç u lanë në burg nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. Gjatë operacionit u sekuestruan 18 mijë euro cash dhe 3 telefona.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale