Tragjedi në Itali/ 38-vjeçari vret gruan, vjehrrën dhe 2 fëmijët e mitur e më pas vetëvritet

Pamje prane vendit te ngjarjes

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sassuolo, Modena të Italisë, ku një 38-vjeçar ka shfarosur gjithë familjen. Ai ka vrarë me thikë gruan, 43-vjeçare, vjehrën 64-vjeçare dhe dy fëmijët 5 e 2 vjeç. Më pas autori vrau dhe veten.

Policia po heton dinamikën e ngjarjes. 38-vjeçari, që besohet se është vrasësi i partneres së tij, dy fëmijëve dhe nënës së saj, punonte në një supermarket në Sassuolo dhe sipas informacioneve të para hetimore është me origjinë tuniziane.

‘I vrau të gjithë..’ - ky është komenti i parë i familjarit te vrasësit me origjinë tuniziane.

Nëna e fëmijëve të tij, një italiane, ishte e angazhuar në punë pastrimi aty në zonë. Gruaja e vrarë nga partneri i saj, i cili më vonë vrau dhe veten në Sassuolo, kishte edhe një vajzë tjetër më të madhe, nga një lidhje e mëparshme, e cila në kohën e ngjarjes së rëndë ishte në shkollë. Ngjarja u zbulua, pasi askush nuk po paraqitej që të merrte nga shkolla vajzën 11-vjeçare, e cila i shpëtoi masakrës.

Nabil Dhahri dhe Elisa Mulas kishin të paktën një muaj që ishin ndarë, sipas të njohurve të familjes. Dhahri kishte qenë për një periudhë në Tunizi, duke u larguar pa dhënë shpjegime, por sapo u kthye, shkoi të shihte fëmijët, në shtëpinë ku Elisa ishte kthyer për të jetuar me nënën e saj dhe kreu masakrën.

Burri kishte arritur deri në pikën që të kërcënonte me vdekje ish-partneren e tij, siç dëshmohet nga një regjistrim i bërë ditët e fundit nga Elisa. Këtë rrethanë e konfirmon edhe një fqinj: “Ajo nuk e pranoi përfundimin e lidhjes, Elisa më tha se me Nabilin kishte përfunduar çdo gjë”.

Viktima Elisa Mulas dhe autori Nabil Dhahri

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

FSHF publikon një transaksion ndaj Klubit Tirana në 2020, djali i ish-presidentit të klubit: Llogaritë e Tiranës të bllokuara që prej 2015, prokuroria të hetojë