Tragjedi në një familje shqiptare në Zvicër, burri vret gruan në sy të fëmijëve

Tragjedi në një familje shqiptare në Zvicër, burri vret gruan në sy të fëmijëve

Banesa ku ndodhi vrasja

Një 35-vjeçar nga Kosova ka vrarë gruan e tij në Zvicër. Ai pas vrasjes ka njoftuar qendrën e thirrjeve të urgjencës në St. Gallen se ka plagosur rëndë gruan e tij. Siç raportojnë mediat zvicerene Policia kur ka shkuar në vendin e ngjarjes e ka gjetur të vdekur 32-vjeçaren.

Shqiptari nga është arrestuar, ndërsa motivi i ngjarjes ende nuk dihet. Në momentin e krimit në banesë ndodheshin edhe tre fëmijët e çiftit. Ata nuk kanë pësuar lëndime dhe janë marrë nën kujdes nga familjarët.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Një ditë më parë u gjobit nga AKM, Bashkia e Vlorës s’reflekton! Mbeturinat ‘derdhen’ rrugëve, koshat plot e përplot

Një ditë më parë u gjobit nga AKM, Bashkia e Vlorës s’reflekton! Mbeturinat ‘derdhen’ rrugëve, koshat plot e përplot