E rëndë në Vlorë, pritet me xham duke luajtur, humb jetën 1-vjeçari (EMRI)

Spitali i Vlorës

Një fëmijë 1 vjeç e gjysmë ka humbur jetën sot në spitalin e Vlorës pasi ka prerë një venën në qafë me një gotë të thyer ku dhe  ka humbur jetën. Dorart Kaca ishte me nënën në shtëpi në momentin që ka ndodhur ngjarja tragjike, por pavarësisht se është nisur menjëherë drejt spitalit, nuk ka arritur të shpëtojë për shkak të gjakderdhjes.

"Më datë 19.11.2021, rreth orës 18:08, është paraqitur për ndihmë mjeksore në spitalin Rajonal Vlorë, me dëmtime në qafë, dyshohet aksidentalisht, një shtetas i mitur 1 vjeç, i cili si pasojë ka ndërruar jetë.  Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes", njofton policia. 

Report Tv mëson se vogëlushi ka mbërritur në orën 18 në ambientet e spitalit të Vlorës pothuajse pa shenja jete. Menjëherë ka hyrë në sallë operacionit ku ekipi prej katër mjekësh nuk mundi ta rikthente zemrën në punë me gjithë veprimet e shpejta, pasi ka bërë arrest kardiak nga humbja e gjakut.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:43
Vdekja e vogëlushit në Vlorë, mjekët nuk e rikthyen dot në jetë pas shumë përpjekjesh

1634294844_vlore770x431.jpg

Të tjera detaje nga ngjarja e rëndë e ndodhur sot në Vlorë ku ka humbur jetën një fëmijë pasi është çarë me xham.

Fëmija 1 vjeç e gjysmë ka mbërritur në orën 18 në ambientet e spitalit të Vlorës pothuajse pa shenja jete. Fëmija ishte mbuluar me gjak dhe nga verifikimet e para kishte një plagë në qafë në krahun e majtë ku dukej qartë se enët e mëdha të gjakut ishin të dëmtuara dhe fëmija nuk kishte frymëmarrje dhe puls.

Menjëherë ka hyrë në sallë operacionit ku ekipi prej katër mjekësh nuk mundi ta rikthente zemrën në punë me gjithë veprimet e shpejta, pasi ka bërë arrest kardiak nga humbja e gjakut.

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Humbën jetën 45 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, mbyllen hetimet, shoferi fajtor për aksidentin në Bullgari! Prokurori: Humbi kontrollin nga shpejtësia e lartë