Tragjedia në Bullgari, ministri i jashtëm i Maqedonisë: Të plagosurit do të transferohen në Shkup brenda dy ditëve

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani shprehu mirënjohjen për reagimin e shpejtë të organeve shëndetësore bullgare, pas tragjedisë ku humbën jetën 46 persona.

Osmani deklaron se pas vizitës së tij në spitalin Pirogov në Sofje, të 7 të mbijetuarit do të transferohen brenda një pas dy ditësh në Shkup.

“Ka pasur një reagim të shpejtë nga autoritetet shëndetësore bullgare. Të gjithë pacientët janë dërguar me kohë në spital, të gjithë janë të stabilizuar. Presim që të qëndrojnë një ose dy ditë që më vonë t’i transferojmë në Shkup”, tha Osmani.


Lajmi kryesor:

EMRAT/ Tragjedi në Bullgari, autobusi përplaset dhe merr flakë, humbin jetën 45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut! Kompania ‘Besa Trans’ s’kishte licencë për autobusin (VIDEO+FOTO)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Tritol shtëpisë së Armand Dukës/ PS: Nuk duhet politizuar çështja! Institucionet po hetojnë, gishti s'duhet drejtuar ndaj askujt