TRAGJIKE në Fier/ Mësuesja bie nga dritarja duke larë xhamat, kolegët: Lamtumirë gruaja me sytë e qeshur e fjalëëmbël! (VIDEO)

FIER - Një grua ka gjetur tragjikisht vdekjen pasi ka rënë nga dritarja nga kati i dytë teksa ishte duke larë xhamat. Ngjarja sipas policisë, ka ndodhur rreth orës  11:50, në lagjen “ 29 Nëntori” Fier.

50-vjeçarja Roza Deliu, ka rënë nga kati i dytë i pallatit dhe ka gjetur vdekjen në vend. 

Roza Deliu ishte mësuese në shkollën "Mark Dashi".

"Sot me zemrën që na dridhet dhe mendjen që nuk e beson e nuk e rrok dot lajmin që s’do të donim t’a merrnim kurrë, ju bëjmë me dije se kolegia jonë e shtrenjtë, mikja jonë e çmuar, gruaja e vlerë dhe mësuesja e palodhur, Roza Deliu, u largua nga jeta duke na lënë një zbrazëti të madhe. Nuk është e lehtë për ne, stafin e shkollës të ndajmë me ju këtë lajm të zi e të rëndë sepse Roza për ne ish dhe është e shtrenjtë dhe e pazëvendësueshme. Ngushëllimet tona më të ndjera familjes së saj të mrekullueshme dhe gjithë të afërmve të tjerë. Lamtumirë, gruaja me sytë e bukur, të qeshur e të gjallë, mësuesja që kurrë s’u lodh e dha më të mirën, kolegia e dashur e gjithnjë fjalëëmbël! Lamtumirë, e bukura dhe e mira Roza që qysh tani na mungon e të ardhtë e lehtë lëndina!", është një mesazh i ndjerë i kolegëve të saj të shkollës "Mark Dashi"

"Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes", thotë policia në një njoftim paraprak.
 

G.M.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Maria: 28/09/2019 20:18

  Lamtumire mesuese Roza! Mesuesja une e dashur! Kolegia ime e mire! Per mua eshte e pabesueshme qe na ke lene ne kete menyre! Ngushellime Familjes! ZOTI QOFTE ME TY! TU NDRIFTE SHPIRTI NE PAQE! Mesuesja ime e bukur e zemermire!

  Përgjigju
 • Fstos: 28/09/2019 19:08

  Mos beni pune qe s'ju takon....lerini firmat e pastrimit....

  Përgjigju
 • Gajur Rustemi: 28/09/2019 17:16

  ..ZOTI shpirtin e t'NDJERES ta percjell ne parajse e te afermve t'ju shton durimin...gazetarja artikullin e ka paraqitur shkurt e shqip dhe nuk ka cekur askund "duke lare xhamat e shkolles"...

  Përgjigju
 • Honzik: 28/09/2019 15:56

  O lira ske faj ti po fajin e ka gazetarja analfabete me menyrem si shkruan Kjo ka qene shpibte vet duke la xhamat e shpise vet jo xhamat e shkolles ku punon mesuse

  Përgjigju
 • Lira: 28/09/2019 15:17

  Perse duhet te laj xhamat nje mesuese diten e shtune dite qe duhet te jete ne shtepi me familjen e saj? Shkolla fantazma kudo qe shfrytezojne njerezit e I kthejne ne kafshe pune.Nuk mendoj se I ka lare me deshiren e saj,dikush e ka detyruar. Eproret duhet te mbajne pergjegjesi per humbjen e nje jete ne kushte te tilla. Mesuesi ka nje orar te caktuar qe mund te japi rendiment, cdo ngarkese tjeter pune perkeqeson shendetin mendor.

  Përgjigju
  • Tralala: 28/09/2019 16:49

   Roza sa dopio me raki ke pir ti me ket koment pa lidhje ..ka ren nga dritarja e shpis nuk ka lidhje dritarja e shkolles.. lira moj lira kesaj i thon futja pordhes..

 • skelari: 28/09/2019 14:15

  Cili mjek e certifikoi vdekjen? Nuk dukeshin, pervec policeve, ekipet e emergjences mjekesore qe duhet te ishin te pranishem te paret ne raste te tilla.

  Përgjigju
 • Fredi: 28/09/2019 13:40

  Vetëm në vende të prapambetur mblidhen e bëjnë sehir!

  Përgjigju
  • Fieri: 28/09/2019 16:51

   Aman dhe ti fredi si nuk me kyheve pergjigje mire e ke motren aaa po sben njeriu keshtu o burr .. nejse bei te fala motres nga firaku edi vet ajo ..

 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Tre hanxhinjtë e Sali Berishës dhe të ndjekësve të tij!

Tre hanxhinjtë e Sali Berishës dhe të ndjekësve të tij!