Traktati për një front global në luftë kundër COVID-19, Kreu i OBSH falënderon kryeministrin Rama dhe 23 liderat e tjerë botëror

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka falënderuar udhëheqësit botërorë që firmosën traktin për të qenë të bashkuar në luftën kundër COVID-19 dh pandemive të tjera që mund të kërcënojnë botën.

Me një postim në Twitter, Ghebreyesus falënderon edhe kryeministrin Edi Rama, i cili iu bashkua sot 24 liderëve botëror.

"Faleminderit Presidentit të Këshillit Europian, Charles Michel për mbështetjen e thirrjes për një trakt Pandemik ndërkombëtar, për ta bërë botën më të përgatitur për t'iu përgjigjur pandemive dhe krizave shëndetësore. OBSH mirëpret fuqimisht udhëheqjen tuaj", shkruan kreu i OBSh.

 

Postimi në Twitter i kreut të OBSH, ku falënderon kryeministrat e vendeve që iu bashkuan Traktit


Lajmi kryesor:

Firmos Edi Rama, Shqipëria në krah të liderëve të botës: Traktat për një front global në luftë kundër COVID-19


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Raporti i OSBE-së për zgjedhjet, Basha: Konfirmoi se me 25 prill u tjetërsua vullneti i shqiptarëve