Transferimi i Ronaldos/“Tronditet” Juventusi, shikoni rrogën marramendëse të portugezit

Transferimi i Ronaldos/“Tronditet” Juventusi, shikoni rrogën marramendëse të portugezit

Cristiano Ronaldo

Në një raportim të disa muajve më parë të “gazzetta dello sport”, ajo tregonte të gjitha pagat e lojtarëve të Juventusit. Tani, me lajmin e bujshëm se Ronaldo do të zbarkojë në Torino, bie në sy rroga stratosferike e portguezit, e pa dëgjuar më parë për Serinë A.

Hendeku me pjesën tjetër të skuadrës është aq i madh, sa ai do e ketë pagën më të lartë se të marrë së bashku, 5 lojtarët më të paguar të “zonjës së vjetër”. Higuain (7.5 mln euro në sezon), Paulo Dibala (7 milionë euro), Duglas Kosta (6 mln euro), Miralem Pjaniç (4.5 mln euro) dhe Sami Khedira (4 mln euro), shkojnë në shumën e 29 milionë eurove në vit, ndërsa Ronaldo pritet të paguhet 1 milion më shumë se të gjithë këta së bashku.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Rama 2 orë takim me Kurtin në ‘Vilën 30’, në fokus të bisedimeve marrëveshja me Serbinë

Rama 2 orë takim me Kurtin në ‘Vilën 30’, në fokus të bisedimeve marrëveshja me Serbinë