Transportuan gjysmë ton drogë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Foto Ilustruese

5 persona janë arrestuar nga policia italiane këtë mëngjes. Ata kishin krijuar një grup, i cili trafikonte drogë nga Shqipëria drejt Italisë. Bëhet fjalë për 4 shqiptarë dhe 1 italian të arrestuar në Firenze, Siena, Brindisi dhe Vlorë.

Sipas mediave italiane, këta persona mësohet të jenë përgjegjës për trafikun e 437 kilogramëve marijuane, të sekuestruar nga policia.

Grupi kriminal importonte, transportonte dhe shpërndante sasi të mëdha droge nga brigjet e Shqipërisë në ato të Pulias. Malli që nisej nga Shqipëria, me të mbërritur në brigjet pulieze, paketohej e bëhej gati për t'u shpërndarë në tregjet italiane, duke përfshirë Romën, Napolin, Milanon dhe Firencen.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento

Komente

 • Fieraku: 31/05/2019 13:36

  Vlonjatë?

  Përgjigju
  • vlonjat: 31/05/2019 15:03

   LaLuc×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë